لوگو سفید ایلیا
ثبت شرکت
ثبت شرکت با مسئولیت محدود در کرج ثبت شرکت سهامی خاص در کرج ثبت شرکت سهامی عام در کرج ثبت شرکت تعاونی در کرج ثبت شرکت تضامنی در کرج ثبت موسسه در کرج
ثبت شرکت های تخصصی
ثبت شرکت بازرگانی در کرج ثبت شرکت تولیدی صنعتی در کرج ثبت شرکت معماری در کرج ثبت شرکت عمرانی ساختمانی در کرج
خدمات ثبت شرکت
مراحل ثبت شرکت در کرج مدارک ثبت شرکت در کرج شرایط ثبت شرکت در کرج مدت زمان ثبت شرکت در کرج هزینه ثبت شرکت در کرج اداره ثبت شرکتها در کرج انتخاب نام شرکت استعلام نام شرکت
ثبت تغییرات شرکت
ثبت تغییرات شرکت در کرج ثبت تغییرات شرکت با مسئولیت محدود در کرج ثبت تغییرات شرکت سهامی خاص در کرج ثبت تغییرات شرکت سهامی عام در کرج ثبت تغییرات موسسه در کرج تنظیم صورتجلسه تغییرات شرکت در کرج
تماس با ما

روند دریافت کد اقتصادی در کرج


کد اقتصادی جزءلازمه ی هر شرکت های ثبت شده در کرج می باشد و گرفتن آن الزامی می باشد. در اصل برای معلوم کردن چگونگی فعالیت های یک شرکت ( خرید و فروش، سایر خدمات ) باید الزاما کد مخصوص در تعهدها و رسیدها درج شود.

روش های متفاوتی از عملکردهای اقتصادی در جامعه امروزی وجود دارد. چنانچه افراد کار کشته و باتجربه در این حوزه به خوبی شناسایی شده و بکار گرفته شوند، از حمایت درست فعالان این حوزه و مدیریت خوب بر عملکردهای اقتصادی (تجاری) بهره مند خواهند شد.

از فواید و نتایج روش فوق الذکر می توان به اخذ مجوز برای عملکردهای تجارتی و واریزکردن مالیات دولتی و پیش گیری از رقابت و کوشش نادرست اشاره کرد. در روند ثبت شرکت ها و اخذ کارت بازرگانی در کرج، گرفتن شماره کد اقتصادی نیز ضروری است. بنابراین طبق قوانین مربوطه تحت عنوان زیرشاخه های وزارت امور اقتصادی و دارایی، دست به مکاتبه و صدور اطلاعیه اخذ شماره اقتصادی زدند. دراصل این اقدام به منظور راهنمایی برای دسته ایست که خواهان اطلاعات و راهنمایی جهت اخذ کد هستند.

اشخاص مکلف به اخذ شماره اقتصادی

افراد حقوقی و حقیقی که حتی یک مورد از موارد زیر را دارا باشند، داشتن شماره اقتصادی در کرج برای آنها الزامی می باشد:

افرادی که به کار تولید، تدوین، صادرات و واردات، پخش محصول و امور خدماتی مشغول هستند. همه افرادی که پروانه کسب یکی از مشاغل ذکر شده را داشته باشند یا حتی مرکز تجاری از خود داشته باشند.

مجوز فعالیت

مجوز فعالیت فقط به مدرکی تعلق می گیرد که تحت عنوان آن فعالیت اقتصادی از سوی مرجع مربوطه به آن حوزه تاییدیه رسمی گرفته باشد برای مثال پروانه گرفتن داروخانه ها از سوی وزارت بهداشت و درمان، اخذ کارت بازرگانی از سوی وزارت بازرگانی، اجازه مرغداری از طرغ جهاد، سند فعالیت صنعتی کارخانه ها از سوی وزارت صنایع، پروانه های کسب تجاری از سوی اتحادیه صنف و یا معرفی نامه پیمان کاران ازسوی نهاد بودجه وغیره...

محل فعالیت تجاری

محل فعالیت تجاری به شرطی به مشاغل تعلق می گیرد که آن مکان قبلا از سوی شهرداری یا مرجع قانونی مربوطه تحت عنوان مکان مناسب فعالیت شناسایی شده و با جواز کسب یا بدون جواز در آنجا فعالیتی صورت گرفته باشد مثل دفتر پیمانکاران یامشاغلی شبیه آن که فعالیت ها مستلزم مجوز نمی باشد و هم چنین مشاغلی که فعالیت آنها مستلزم مجوز است مثل داروخانه ها که ممکن است بصورت اجاره در تملک شخص دیگری قرار گرفته باشد.

رسید بانکی

شخص پرداخت کننده مقدار مشخص شده فیش بانکی را (در شهرهای کوچک تر به حساب 523) یکی از شعبه های بانک ملی واریز می کند.

پرینت مربوط به شماره اقتصادی

یک کپی از نسخه نوشته شده توسط رایانه پیش از صادرکردن کارت وجود دارد که تمامی مدارک شناسایی مثل هویت فرد و مالیات و... در آن درج شده و توسط متصدی پست و ذخیره پرونده ها در سندو پرونده شخص پرداخت کننده ثبت می شوند.

کارت اقتصادی اشخاص حقیقی

کارت های جدید در رنگ، شکل و نوشته های روی آن با سری های قبل متفاوت است. عکس 3*2 پرداخت کننده، نام و نام خانوادگی، شماره کد اقتصادی، آدرس مکان فعالیت تجاری و شماره مرجع مالیاتی پرداخت کننده روی آن نوشته خواهد شد.

کارت اقتصادی اشخاص حقوقی

کارت افراد حقوقی با افراد حقیقی کاملا متفاوت است. اول اینکه کارت افراد حقوقی عکس ندارد دوم نوع شخص حقوقی باید در کارت نوشته شود ضمنا می توان به اختیار کارت را توسط خدمات ماشینی لیزری نشر کرد.

مدارک مورد نیاز اخذ کد اقتصادی در کرج

الف- اشخاص حقیقی

 • ارائه فرم مشخصات هویت.
 • ارائه فتوکپی شناسنامه.
 • ارائه اصل و کپی فیش بانکی.
 • ارائه مجوز فعالیت یا سند مکان تجاری (چه رسمی چه غیر رسمی.
 • ارائه سه عکس 2*3 که دارندگان شماره اقتصادی باید پشت عکس شماره را ثبت کرده و سایر افراد مشخصات شناسنامه ای را بنویسند.
 • ضمنا برای دارندگان کد اقتصادی رونوشت کارت خود و یا فیش کامپیوتری و رسید مرجع مالیاتی الزامی می باشد.

ب-  افراد حقوقی

 • ارائه قالب اطلاعات هویت.
 • ارائه اطلاعیه تاسیس درج شده در روزنامه رسمی کشور.
 • در صورت داشتن شماره اقتصادی تهیه فیش بانکی و رونوشت کارت اقتصادی یا فیش رایانه ای.

نکته : افراد حقوقی ارائه عکس لازم ندارند.

مراحل اخذ کد اقتصادی در کرج

شخص پرداخت کننده در کرج موارد درج شده در آگهی روزنامه کثیرالانتشار و روش اجرایی ماده 85 قانون وصول و بخشی از مستمری دولت و طرز مصرف آن را بررسی می کند و چنانچه شرایط مساعد باشد، بخش اطلاعات هویت را از روزنامه بیرون می آورد یا رونوشتی از نسخه اصلی تهیه کرده و طبق مدارک شناسایی خود آن را کامل می کند و با اضافه کردن یک عکس همه مدارک را به مرجع مالیاتی مربوطه تحویل می دهد و در قبال آن رسید تحویل را می ستاند. مرجع مربوطه مدارک را بررسی می کند و چنانچه نقصی در آنها وجود داشته باشد شماره اقتصادی را صادر نخواهد کرد و مدارک پس داده نخواهد شد. افراد حقوقی نیز به همین منوال عمل می کنند فقط چنانچه تغییراتی اعمال شده باشد، باید بخش تغییرات اطلاعات هویت نیز توسط پرداخت کننده کامل شود. علاوه برآن، تشکیلات قانونی اگر دارای زیرشاخه یا موسسه دولتی باشند، و تاییدیه مربوطه را از آن خود کرده باشند، حق درخواست شماره اقتصادی از مرجع مالیاتی را خواهند داشت. بعد از تحویل مدارک کامل شده از مرجع مربوطه باید انها را اولویت بندی و مرتب کرد و با اضافه کردن فهرست نامه توسط اداره پست به سازمان کل اطلاعات و خدمات مالیاتی تهران فرستاد. اولویت بندی و مرتب کردن مدارک طبق مرجع های مالیاتی، جداکردن پرداخت کننده هایی که شماره اقتصادی دارند و آنهایی که ندارند در سازمان های مربوطه انجام شده و با فهرست تنظیم شده صادر می شود . به دلیل مهم بودن مسئولیت ترتیب مدارک، نحوه گزینش سمت در این بخش بسیار حائز اهمیت است.

مقررات کد اقتصادی

طبق ماده 85 قانون وصول بخشی از مستمری های دولت و نحوه مصرف آن در زمان مشخص شده، جهت آگاهی و فعالیت افراد مواردی قابل ذکر است که در زیر به آنها می پردازیم :

 • افرادی که لزوما باید دارای شماره اقتصادی باشند.
 • تمامی افراد حقوقی که به کار تولید، تدوین، صادرات و واردات، پخش محصولات و مشاغل خدماتی از این قبیل مشغول هستند.
 • تمامی افراد حقیقی که به کار تولید، تدوین، صادرات و واردات، پخش محصولات ومشاغل خدماتی ازاین قبیل مشغول هستند و همینطور پروانه کسب را از مرجع مربوطه اتخاذ کرده اند و یا مکان فعالیت تجاری از خود دارند.
 • تمامی افراد موضوع بندهای 1و2و4 ماده 2 قانون مالیات صریح مصوب اسفند ماه 1366.

تبصره 1- شعبه ها یا سازمان های افراد فوق الذکر در بندهای (الف-3) و (الف-1) این روش کار در تهران و دیگر شهرستان ها الزاما باید شماره اقتصادی جداگانه از وزارتخانه، سازمان یا موسسه های مربوطه و... کسب کنند.

تبصره 2- اصطلاح اخذ پروانه کسب و کار از سازمان مربوطه به معنی پروانه های کسب و کار صادر شده از سوی اتحادیه های صنف، مرجع صنایع و معادن و بازرگان، وزارت خانه ها و دیگر سازمان های مربوطه است.

ارائه دهنده خدمات جامع ثبتی، حقوقی و اداری
ما در هر زمان کنار شما هستیم.

مجتمع ایلیا با دارا بودن دپارتمان های مجزا و با برخورداری از مشاوران برتر ثبتی و حقوقی درراستای ارائه ی خدمات با اقل هزینه ها و در کوتاه ترین زمان ممکن تلاش می نماید

تقاضانامه ثبت شرکت با مسئولیت محدود در کرج

شرکت با مسئولیت محدود در کرج ، عبارت است از شرکتی که متشکل از دو یا چند نفر به منظور انجام امور تجاری می باشد و هر کدام یک از شرکا بدون این که سرمایه آن ها به سهام یا قطعات سهام تقسیم شده باشد

روند دریافت کد اقتصادی در کرج

کد اقتصادی جزءلازمه ی هر شرکت است و گرفتن آن الزامی می باشد.می توانید جهت اقدام به اخذ کداقتصادی مقاله فوق را مطالعه نمایید و اطلاعات لازم را کسب نمایید .

اخذ رتبه پیمانکاری در کرج

جهت رتبه بندی شرکتهای پیمانکار در کرج در واقع ملاک اصلی تعداد مشخص نیروهای فنی و مهندسی حاضر در هیئت مدیره یک شرکت می باشد .

ثبت تغییرات شرکت در کرج

نتیجه شرکتهایی که باید در جهت تحولات اقتصادی گام بردارند بهتر است چهارچوب و قوانینی که در اساسنامه قید گردیده تغییراتی را اعمال نمایند که در جهت پیشرفت آن شرکت باشد.

مشاوره آنی
فرم ارسال نظر و سوال

پاسخ دادن به :

ارسال با تشکر از ارسال نظر . پس از تایید نظر شما درج خواهد شد
در فرم پر شده خطاهایی وجود دارد. لطفا آنها را بررسی کنید.
اعتبارسنجی فرم موفق بود!

جهت مشاوره رایگان کی با شما تماس بگیریم ؟