لوگو سفید ایلیا
ثبت شرکت
ثبت شرکت با مسئولیت محدود در کرج ثبت شرکت سهامی خاص در کرج ثبت شرکت سهامی عام در کرج ثبت شرکت تعاونی در کرج ثبت شرکت تضامنی در کرج ثبت موسسه در کرج
ثبت شرکت های تخصصی
ثبت شرکت بازرگانی در کرج ثبت شرکت تولیدی صنعتی در کرج ثبت شرکت معماری در کرج ثبت شرکت عمرانی ساختمانی در کرج
خدمات ثبت شرکت
مراحل ثبت شرکت در کرج مدارک ثبت شرکت در کرج شرایط ثبت شرکت در کرج مدت زمان ثبت شرکت در کرج هزینه ثبت شرکت در کرج اداره ثبت شرکتها در کرج انتخاب نام شرکت استعلام نام شرکت
ثبت تغییرات شرکت
ثبت تغییرات شرکت در کرج ثبت تغییرات شرکت با مسئولیت محدود در کرج ثبت تغییرات شرکت سهامی خاص در کرج ثبت تغییرات شرکت سهامی عام در کرج ثبت تغییرات موسسه در کرج تنظیم صورتجلسه تغییرات شرکت در کرج
تماس با ما

آموزش ثبت شرکت با مسولیت محدود در کرج


شرکت با مسئولیت محدود به شرکتی گفته می شود که میان  دو یا چند نفر به منظور انجام  امور تجارتی تشکیل شده است  و هرکدام  از شرکاء بدون اینکه سرمایه به سهام یا قطعات سهام تقسیم شده باشد فقط تا میزان سرمایه خود در شرکت مسئول قروض و تعهدات شرکت است (م۹۴ ق ت) در اسم شرکت باید عبارت (با مسئولیت محدود) قید شود و هم چنین اسم شرکت نباید دربرگیرنده نام هیچ کدام از شرکاء باشد در غیر این صورت شریکی که اسم او در اسم شرکت قید شده است در مقابل اشخاص ثالث حکم شریک ضامن را در شرکت تضامنی خواهد داشت (م ۹۵ ق ت).

ثبت شرکت با مسئولیت محدود

ثبت شرکت با مسئولیت محدود آسان ترین  و متداول ترین  نوع ثبت شرکت ها در قانون تجارت ایران می‌باشد. این نوع شرکت میان  دو یا چند نفر به منظور  انجام فعالیت های  تجاری مانند فعالیت‌های بازرگانی، خدماتی، ساختمانی و… در ابعاد کوچک تشکیل می‌شود. این نوع از شرکت‌ به این منظور  با مسئولیت محدود (Limited liability company)(کوته‌سازی: LLC) نامیده می‌شود.

زیرا برخلاف شرکت‌های تضامنی، مسئولیت هرکدام یک از شرکاء در مورد قروض (بدهی‌ها) و تعهدات شرکت، محدود به مبلغ آورده  شده در شرکت است و در صورت عدم کفایت مجبور نیستند اموال شخصی خود را در این راه مصرف نمایند.

به زبانی ساده‌تر در صورتی که شرکت ورشکسته شود و نتواند پاسخگوی طلبکاران باشد تنها سرمایه‌ی شرکاء از بین می‌رود و طلبکاران نمی‌توانند باقی مانده‌ی مطالبات خود را از اموال شرکای شرکت تقاضا و دریافت  کنند.

انتخاب نام برای ثبت شرکت با مسئولیت محدود

در نام شرکت با مسئولیت محدود باید عبارت (با مسئولیت محدود) درج شود در غیر اینصورت شرکت به عنوان شرکت تضامنی شناخته می‌شود و در برابر اشخاص ثالث باید از  مقررات شرکت‌های تضامنی تبعیت کند. هم چنین نام شرکت نباید در بردارنده‌ی اسم هیچ کدام از شرکا باشد که در غیراین صورت شریکی که اسم او در نام شرکت استفاده شده است در مقابل اشخاص ثالث حکم شریک ضامن در شرکت‌ تضامنی را دارد.

جهت کسب اطلاعات بیشتر در زمینه ثبت شرکت با مسئولیت محدود در کرج می توانید به مقاله آن مراجعه نمایید .

حداقل سرمایه برای ثبت شرکت با مسئولیت محدود

حداقل سرمایه برای ثبت شرکت با مسئولیت محدود یک میلیون ریال (یکصد هزار تومان) می‌باشد و ضرورتی وجود ندارد تمام یا قسمتی از این مبلغ به حسابی در بانک واریز شود. سرمایه یک شرکت با توجه به موضوع و سطح فعالیت آن مشخص می‌گردد و در مسائلی هم چون دریافت تسهیلات بانکی یا انعقاد قراردادها یا دریافت نمایندگی‌ها و… می‌تواند بسیار تاثیر گذار باشد.

با این وجود برای ثبت شرکت با مسئولیت محدود هیچ گونه منع قانونی برای مشخص نمودن مقدار سرمایه شرکت وجود ندارد و این امکان وجود دارد تا سرمایه را همان حداقل (یک میلیون ریال) در نظر گرفت.

هم چنین نقل و انتقال سهام در این نوع از شرکت‌ها در یکی از دفاتر اسناد رسمی و یا با تنظیم صورتجلسه‌ی دو مرحله‌ای در اداره ثبت شرکت‌ها صورت می‌گیرد.

شرایط شرکاء، هیئت مدیره و بازرسین برای ثبت شرکت با مسئولیت محدود

شرکت با مسئولیت محدود حداقل با دو نفر شریک تشکیل می‌شود که باید حداقل یکی از شرکا بالای ۱۸ سال سن داشته باشد.

افراد زیر ۱۸ سال نمی‌توانند به عنوان مدیرعامل و یا عضو هیئت مدیره انتخاب شوند و تنها می‌توانند به عنوان شریک انتخاب شوند.

اگر تعداد شرکاء بیشتر از ۱۲ نفر باشد، شرکت باید دارای هیئت نظارت باشد و هیات ذکر شده  باید حداقل سالی یکبار مجمع عمومی شرکاء را تشکیل دهد.

حداقل تعداد مدیران یک نفر می‌باشد و حداکثری برای تعداد اعضای هیئت‌مدیره تعریف نشده است. (بهتر است به منظور  مشخص شدن اکثریت و اقلیت در تصمیم‌گیری‌ها تعداد افراد هیئت‌مدیره فرد باشد)

اعضاء هیئت‌مدیره نباید  جزئی از کارمند دولت باشند.

اعضاء هیئت‌مدیره نباید دارای سابقه کیفری (سوء پیشینه) باشند.

اعضاء هیئت‌مدیره برای مدت نامحدود و یا با توافق شرکاء برای مدت خاصی انتخاب می‌شود.

انتخاب بازرس یا بازرسین کاملا به صورت  اختیاری می باشد.

مدارک مورد نیاز برای ثبت شرکت با مسئولیت محدود در کرج

  1. کارت ملی برابر اصل همه ی سهامداران ارائه گردد.
  2. رونوشت برابر اصل شناسنامه شرکاء و مدیران ارائه گردد.
  3. تقاضانامه ثبت شرکت با مسئولیت محدود در 2 برگ کامل شود و ذیل تقاضانامه به وسیله ی همه ی سهامداران امضا شود
  4. شرکت نامه در 2 برگ کامل شود و امضا ذیل شرکت نامه به وسیله ی همه ی سهامداران به امضا برسد.
  5. اساسنامه در 2 جلد تنظیم شود و ذیل تمام صفحات آن به وسیله ی همه ی سهامداران به امضا برسد.
  6. صورت جلسه مجمع عمومی موسسین و هیئت مدیره در 2 نسخه که به امضا سهامداران و بازرسین رسیده باشد ارائه گردد.
  7. در صورت نیاز مجوز اخذ و ارائه گردد.
  8.  ارائه گواهی عدم سوءپیشینه برای همه ی اعضا الزامی است.
  9.  مجوز در صورت نیاز بنا به تشخیص کارشناس اداره ثبت شرکت ها ارائه گردد.

مزیت های ثبت شرکت با مسئولیت محدود

حداقل اشخاص  تشکیل دهنده برای ثبت شرکت سهامی عام ۵ نفر و در ثبت شرکت سهامی خاص حداقل ۳ نفر می باشد و این در حالی است که ثبت شرکت با مسئولیت محدود تنها با یک نفر شریک قابلیت به  ثبت رسیدن را خواهدداشت. مزایای حداقل سرمایه در شرکت با مسدولیت محدود یک میلیون ریال می باشد ، اما ضروریت  قانونی مبنی بر این رعایت این قانون وجود ندارد .

سرمایه در شرکت با مسئولیت محدود اعلامی می باشد و تنها اقرار مدیر عامل کفایت دارد و نیازی به گواهی بانکی دال بر دریافت سرمایه وجود ندارد. ولی در شرکت های سهامی خاص حداقل سرمایه یک میلیون ریال می باشد با این تفاوت که ضرورت  قانونی وجود دارد که ۳۵% سرمایه را به بانک واریز  کرده و۶۵% درصد مابقی در تعهد سهامداران باقی بماند.

مدیر یا مدیران در شرکت با مسئولیت محدود به صورت موظف یا غیر موظف داخل یا خارج از شرکا برای مدت زمانی محدود یا نامحدود انتخاب می گردند. اما مدیران در شرکت های سهامی اعم از خاص یا عام بایستی به ترتیب دارای ۳و۵ مدیر باشند و فاصله ی زمانی مدیریتی شان دوساله می باشد.

میدان آگهی ها در شرکت های سهامی گسترده تر  از شرکت با مسئولیت محدود می باشد.

مراحل ثبت شرکت با مسئولیت محدود در کرج

برای آگاهی و کسب اطلاع لازم در مورد مراحل ثبت شرکت با مسئولیت محدود  در کرج می توانید با مشاوران و کارشناسان کرج ثبت در ارتباط باشید.

از همراهی شما عزیزان صمیمانه سپاسگزاریم.

ارائه دهنده خدمات جامع ثبتی، حقوقی و اداری
ما در هر زمان کنار شما هستیم.

مجتمع ایلیا با دارا بودن دپارتمان های مجزا و با برخورداری از مشاوران برتر ثبتی و حقوقی درراستای ارائه ی خدمات با اقل هزینه ها و در کوتاه ترین زمان ممکن تلاش می نماید

اسامی تک سیلابی برای ثبت شرکت در کرج

مرحله تعیین نام یکی از مهم ترین و با اهمیت ترین مرحله ها در حیطه ثبت شرکت در کرج می باشد در این مقاله می توانید به مطالعه اسامی تک سیلابی برای ثبت شرکت در کرج بپردازید .

مجمع عمومی عادی چیست ؟

در کلیه شرکت ها بایستی تصمیم های کلی که توسط مدیران گرفته شده است و هم چنین راه و روش های سالیانه به ابلاغ و تصویب شرکا برسد دارندگان سهام هم تمایل دارند از کارهای کلی شرکت ها اطلاعاتی را داشته باشند.

وظایف بازرس شرکت تعاونی

بازرسان، یکی از رکن های مهم سه گانه شرکت تعاونی می باشند. تعداد بازرسان در شرکت تعاونی متغییر بوده و می تواند یک یا چند نفر باشند

تبدیل شرکت سهامی عام به خاص در کرج

لایحه ی اصلاح قانون تجارت ،تبدیل شدن اختیاری شرکت سهامی خاص را به عام ،به طور مفصل مورد بیان قرار داده است و مقررات لازم را به منظور عملی ساختن آن ارائه می دهد.

ثبت شرکت پیمانکاری در کرج

شرکت های اصلی و موسسه های دولتی و عمومی بزرگ جهت فراهم نمودن نیروی انسانی متخصص و مورد نیاز خود را در برقراری ارتباط با شرکت های پیمانکاری در کرج هزینه های جذب سرمایه انسانی را به کمترین مقدار ممکن رسانده است

شرایط تعیین نام شرکت در کرج

از آن جایی که تعیین نام شرکت برای کرج موضوع بسیار مهمی می باشد ما سعی کرده ایم که در این مقاله مطالبی کوتاه و مفید را برای شما ارائه دهیم با ما همراه باشید

مدارک ثبت تغییرات شرکت در کرج

ثبت تغییرات شرکت ها در کرج به شکل اینترنتی در سامانه اداره ثبت شرکت ها و با تسلیم صورتجلسه و مدارک لازمه امکان پذیر می باشد. در این مقاله به مطالعه مدارک مورد نیاز ثبت تغییرات شرکت در کرج بپردازید .

چگونگی ثبت شرکت با مسئولیت محدود در کرج

در این مقاله به چگونگی ثبت شرکت با مسئولیت محدود در کرج پرداخته شده است مقاله را بخوانید.

نحوه تنظیم صورتجلسه هیئت مدیره شرکت

اعضا هیئت مدیره معمولا بدین صورت انتخاب می شوند که سیاست گذاری و تصمیم گیری های بزرگ سازمان را بر عهده گیرند. هرکدام از اعضا هیئت مدیره خود نماینده شرکت نیز محسوب می شوند

وظایف مجمع عمومی موسس

مجمع عمومی که مهم ترین و با اهمیت ترین پایه شرکت می باشد. دارای سه مجمع می باشند که در این مقاله به توضیحات بیشتر پرداخته می شود لطفا مطالعه نمایید.

مشاوره آنی
فرم ارسال نظر و سوال

پاسخ دادن به :

ارسال با تشکر از ارسال نظر . پس از تایید نظر شما درج خواهد شد
در فرم پر شده خطاهایی وجود دارد. لطفا آنها را بررسی کنید.
اعتبارسنجی فرم موفق بود!

هم اکنون آنلاین نیستیم . جهت مشاوره رایگان کی با شما تماس بگیریم ؟