لوگو سفید ایلیا
ثبت شرکت
ثبت شرکت با مسئولیت محدود در کرج ثبت شرکت سهامی خاص در کرج ثبت شرکت سهامی عام در کرج ثبت شرکت تعاونی در کرج ثبت شرکت تضامنی در کرج ثبت موسسه در کرج
ثبت شرکت های تخصصی
ثبت شرکت بازرگانی در کرج ثبت شرکت تولیدی صنعتی در کرج ثبت شرکت معماری در کرج ثبت شرکت عمرانی ساختمانی در کرج
خدمات ثبت شرکت
مراحل ثبت شرکت در کرج مدارک ثبت شرکت در کرج شرایط ثبت شرکت در کرج مدت زمان ثبت شرکت در کرج هزینه ثبت شرکت در کرج اداره ثبت شرکتها در کرج انتخاب نام شرکت استعلام نام شرکت
ثبت تغییرات شرکت
ثبت تغییرات شرکت در کرج ثبت تغییرات شرکت با مسئولیت محدود در کرج ثبت تغییرات شرکت سهامی خاص در کرج ثبت تغییرات شرکت سهامی عام در کرج ثبت تغییرات موسسه در کرج تنظیم صورتجلسه تغییرات شرکت در کرج
تماس با ما

انواع موسسات غیر تجاری در کرج


موسساتی هستند که در کرج در جهتی تشکیل می شوند که فعالیتهای غیر تجاری انجام می دهند . در ماده 1 از آیین نامه اصلاحی ثبت تشکیلات وموسسات غیر تجاری بدین صورت بیان شده است که هدف از تشکیل این گونه موسسات انجام امور غیر تجاری می باشد . امور فعالیتهای غیر تجاری از قبیل امور علمی و ادبی و خیریه و امثال آن. به صورتی که موسسین آن قصد انتفاع داشته و یا نداشته باشند.

این گونه موسسات غیر تجاری در کرج شامل انجمن ها ، بنگاه ها ، موسسات ، کانون های آموزشی و پرورشی ، .... در واقع عنوانهایی که برای تشکیلات دولتی وسازمانها و یا وزرات یا اداره های است میسر نمی باشد .

در جهت مطالعه بیشتر در مورد ثبت موسسه در کرج می توانید به مقاله آن مراجعه نمایید .

انواع تشکیلات و موسسات غیر تجاری در کرج

موسسات غیر تجاری در کرج مطابق ماده 2 آیین نامه اصلاحی ثبت تشکیلات و موسسات تجاری ، مطابق مقررات و آیین نامه به دو قسمت تقسیم بندی می شوند که در ذیل به تعریف آنها پرداخته می شود :

الف )  موسساتی در کرج هستند که هدف آنها کسب سود و منفعت در انجام فعالیت خود نمی باشد و نمی توانند تقسیم بندی در بین اعضا داشته باشند .به این گونه موسسات غیر انتفاعی گویند . این گونه موسسسات غیر انتفاعی مانند : موسسسات خیریه ، انجمن های اسلامی ،ف احزاب ، صندوق هایقرض الحسنه و...

ب ) گونه ای از موسسات در کرج هستند که با هدفی در جهت کسب سود و منافع مادی نیز تشکیل می شوند مانند کانون هایی فنی و حقوقی و موسساتی که هدف آنها ارائه دادن خدمات شهری از قبیل نظافت ، فضای سبز می باشد .

در اصل بدین صورت می توان گفت که معیار اصلی غیر تجاری بودن موسسات موضوع فعالیت انها  می باشد . موسسین این شرکتها قصد انتفاع داشته و یا نداششته باشند این گونه موسسات غیر تجاری می توانند همانند شرکتهای تجاری نیز به ثبت برسند .

مدارک ثبت موسسات غیر تجاری در کرج

مدارک لازم برای ثبت موسسه به قرار ذیل است :

  1. ارائه دو نسخه تقاضانامه تکمیل شده
  2. ارائه دو نسخه اساسنامه تکمیل شده
  3. تکمیل فرم تعیین نام به ترتیب اولویت نام های پیشنهادی
  4. تصویر برابر با اصل مدارک احراز هویت موسسین و مدیران
  5. اصل مجوز فعالیت از مراجع ذیربط در مواردی ثبت موضوع نیاز به مجوز داشته باشد.
  6. دو نسخه صورتجلسه مجمع عمومی موسسین
  7. دو نسخه صورتجلسه هیات مدیره یا رکن اداره کننده
  8. چنانچه موسسه در کشور دیگری هم به ثبت رسیده است ارائه گواهی نامه تصدیق به همراه ترجمه فارسی ( دو نسخه )
  9. اصل وکالتنامه وکیل دادگستری در صورتی که ثبت شرکت توسط وکیل صورت پذیرد.

ثبت موسسه در کرج همانند مراحل ثبت شرکت در کرج می باشد فقط باید در قسمت اول نوع شرکت غیرتجاری را انتخاب نمایید به مطالعه مقاله آن مراجعه نمایید .

ارائه دهنده خدمات جامع ثبتی، حقوقی و اداری
ما در هر زمان کنار شما هستیم.

مجتمع ایلیا با دارا بودن دپارتمان های مجزا و با برخورداری از مشاوران برتر ثبتی و حقوقی درراستای ارائه ی خدمات با اقل هزینه ها و در کوتاه ترین زمان ممکن تلاش می نماید

ثبت شرکت تعاونی در کرج

اشخاص حقیقی و حقوقی جهت انتفاع نیازهای موجود و رشد اقتصادی می توانند با یکدیگر تشکیل شرکت دهند و با همکاری و تعاون بین یکدیگر جهت پیشرفت و بهبود وضع موجود تلاش خواهند کرد.

ثبت شرکت سهامی عام در کرج

شرکت سهامی عام در کرج از زمره شرکتهای بزرگ می باشد که میتواند سهام شرکت را به دیگران واگذار نماید و پس از اعلام پذیره نویسی مردم به بانک مراجعه کرده و برگه ی تعهد سهام را اخذ کرده امضا می نمایند

انواع موسسات غیر تجاری در کرج

موسساتی هستند که در کرج در جهتی تشکیل می شوند که فعالیتهای غیر تجاری انجام می دهند .در این مقاله به مطالعه انواع موسسات غیر تجاری در کرج بپردازید.

وظایف مجمع عمومی عادی

با عنایت به ماده 89 قانون تجارت مجمع عمومی عادی در واقع با حضور تمامی دارندگان سهام و یا نمایندگان آن ها برابر اساسنامه سالی یکبار بایستی تشکیل گردد برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد وظایف مجمع عمومی به مقاله آن مراجعه نمایید.

مجمع عمومی موسس چیست؟

مجمع عمومی موسس که بر طبق ماده قبل به منظور رسیدگی به وضع آورده های غیرنقد و مزایای مطالبه شده تشکیل می گردد باید بیش از نصف پذیره نویسان هر مقدار از سهام شرکت که تعهد شده است.

انحلال شرکت با مسئولیت محدود در کرج

انحلال شرکت با مسئولیت محدود در کرج از گونه موارد شایانی می باشد که شرکا و موسسین شرکت بر اساس دلایلی شرکت را منحل می نمایند که در این مقاله به آن موارد اشاره می شود

تبدیل شرکت سهامی عام به خاص در کرج

لایحه ی اصلاح قانون تجارت ،تبدیل شدن اختیاری شرکت سهامی خاص را به عام ،به طور مفصل مورد بیان قرار داده است و مقررات لازم را به منظور عملی ساختن آن ارائه می دهد.

مدارک مورد نیاز جهت ثبت شرکت سهامی خاص در کرج

در این مقاله مطالبی در مورد مدارک مورد نیاز جهت ثبت شرکت سهامی خاص در کرج ارائه شده است مقاله را بخوانید.

مدارک مورد نیاز جهت ثبت شرکت در کرج

در این مقاله به مدارک مورد نیاز جهت ثبت شرکت در کرج پرداخته شده است.مقاله را بخوانید و اطلاعات خود را بالا ببرید.

وظایف مجمع عمومی موسس

مجمع عمومی که مهم ترین و با اهمیت ترین پایه شرکت می باشد. دارای سه مجمع می باشند که در این مقاله به توضیحات بیشتر پرداخته می شود لطفا مطالعه نمایید.

مشاوره آنی
فرم ارسال نظر و سوال

پاسخ دادن به :

ارسال با تشکر از ارسال نظر . پس از تایید نظر شما درج خواهد شد
در فرم پر شده خطاهایی وجود دارد. لطفا آنها را بررسی کنید.
اعتبارسنجی فرم موفق بود!

جهت مشاوره رایگان کی با شما تماس بگیریم ؟