لوگو سفید ایلیا
ثبت شرکت
ثبت شرکت با مسئولیت محدود در کرج ثبت شرکت سهامی خاص در کرج ثبت شرکت سهامی عام در کرج ثبت شرکت تعاونی در کرج ثبت شرکت تضامنی در کرج ثبت موسسه در کرج
ثبت شرکت های تخصصی
ثبت شرکت بازرگانی در کرج ثبت شرکت تولیدی صنعتی در کرج ثبت شرکت معماری در کرج ثبت شرکت عمرانی ساختمانی در کرج
خدمات ثبت شرکت
مراحل ثبت شرکت در کرج مدارک ثبت شرکت در کرج شرایط ثبت شرکت در کرج مدت زمان ثبت شرکت در کرج هزینه ثبت شرکت در کرج اداره ثبت شرکتها در کرج انتخاب نام شرکت استعلام نام شرکت
ثبت تغییرات شرکت
ثبت تغییرات شرکت در کرج ثبت تغییرات شرکت با مسئولیت محدود در کرج ثبت تغییرات شرکت سهامی خاص در کرج ثبت تغییرات شرکت سهامی عام در کرج ثبت تغییرات موسسه در کرج تنظیم صورتجلسه تغییرات شرکت در کرج
تماس با ما

انواع تغییرات شرکت


از آن جایی که هر کدام یک از تغییرات شرکت تابع مقررات و قوانینی می باشد که مخصوص به خود است و چارچوب هایی دارد که به خود متعلق می باشد به همین منظور این تغییرات برای رشد و توسعه هر شرکتی از اهمیت خاص و ویژه ای برخوردار می باشد.

ما در این مقاله قصد داریم انواع تغییرات شرکت را به صورت جداگانه شرح دهیم تا خوانندگان عزیز با هر کدام یک از آن ها آشنا شوند.

تغییر نام شرکت

به منظور تغییر نام شرکت بایستی این مورد را در مجمع عمومی فوق العاده ای که با تنظیم صورتجلسه تغیر نام به وسیله اعضا تشکیل و امضا می شود مطرح کنید و تصمیم های لازم را اخذ نمایید.بعد از آن  که در مجمع عمومی فوق العاده اتخاذ تصمیم نمودید بایستی مدارک لازم را به اداره ثبت شرکت ارائه نمایید.در خصوص شرکت های تضامنی، نسبی و مسئولیت محدود بایستی حتما عبارت های تضامنی و نسبی و با مسئولیت محدود در اسم شرکت قید گردند و در رابطه با شرکت های تضامنی و نسبی قید اسم حداقل یکی از شرکا لازم می باشد.بنابراین در تغییر نام شرکت حتما می بایست این اصول و قواعد را رعایت نمایید و مد نظرتان داشته باشید.

تغییر موضوع فعالیت

در واقع موضوع فعالیت شرکت همان هدفی می باشد که شرکت برای آن تشکیل و راه اندازی می شود.این موضوع  می تواند با صلاح و مصلحت اعضای شرکت تغییر نماید.برای تغییر پیوست یا کاهش بخشی از موضوع شرکت لازم می باشد که سهامداران شرکت جلسه مجمع عمومی فوق العاده شرکت را تشکیل دهند و در این مورد تصمیم گیری کنند پس از آن صورتجلسه مربوطه را تنظیم نمایند و با ذکر میزان سهم هر کدام یک از سهامداران امضا می کنند.

تغییر آدرس شرکت

به منظور تغییر آدرس شرکت به طور معمول بایستی این تصمیم گیری را به مجمع عمومی فوق العاده واگذار نمود.البته در شرکت هایی اعم از شرکت سهامی خاص و شرکت با مسئولیت محدود با تبصره 3 بیشتر اساسنامه های آن ها این مسئولیت را به هیات مدیره به صورت مطلق کامل واگذار نموده اند و به آن ها اختیار تغییر آدرس به هر محلی که صلاح و مصلحت بداند را داده اند.به منظور تغییر آدرس شرکت سهامی بایستی جلسه مجمع عمومی تشکیل شود و صورت جلسه آن را اعضای هیات مدیره امضا نمایند.در صورتی که این اختیار به هیئت مدیره واگذار گردیده باشد آن ها در رابطه با تغییر آدرس تصمیمات لازم را اتخاد خواهند نمود.تمایزی که این نوع شرکت در تغییر آدرس با شرکت مسئولیت محدود دارد در موعد امضای صورتجلسه ای می باشد که در شرکت های با مسئولیت محدود بایستی به امضای همه شرکای شرکت برسد.

افزایش یا کاهش سرمایه و سهام

از طریق صادر نمودن سهام جدید و یا بالابردن سهام های موجود می توان سرمایه شرکت را افزایش داد. به پيشنهاد هيئت مديره بعد از خواندن گزارش بازرس يا بازرسان شركت  در رابطه با افزايش سرمايه شركت  مجمع عمومي فوق العاده  درباره آن تصمیم گیری می نماید. مجمع عمومی فوق العاده شرایط افزایش سرمایه را به هیات مدیره محول خواهند نمود.پیشنهاد هیئت مدیره شرکت ها در مورد افزایش سرمایه شرکت باید شامل توجیه منطقی به منظور این امر، به همراه گزارشی در رابطه با امور شرکت از ابتدای سال مالی باشد. در آخر بازرسین نسبت به تصمیم هیئت مدیره اظهار نظر خواهند کرد.پس از تصميم گیری  درباره افزايش سرمايه از طريق انتشار سهام جديد، در شركت هاي سهامی خاص بايستی این مسئله از طريق نشر آگهی در روزنامه كثيرالانتشاری كه آگهی های مربوط به شركت درآن انتشار پیدا کند و به اطلاع صاحبان سهام برسد.در این آگهی بایستی اطلاعات مربوط به مبلغ افزایش یافته،مبلغ سهام جدید،حسب مورد مبلغ اضافه ارزش سهم،تعداد سهامی که هر مالک سهم نسبت به سهام خود حق تقدم در خرید آن ها را دارد،فرصت پذیره نویسی و شیوه پرداخت آن قید گردد.بایستی توجه داشت چنانچه به منظور سهام جدید شرایط خاصی در نظر گرفته شده باشد حتما در آگهی ذکر خواهد گردید.اساسنامه شرکت قادر نمی باشد دربردارنده اختیار افزایش سرمایه به منظور هیات مدیره باشد و هم چنین بایستی توجه داشت تا هنگامی که سرمایه قبلی شرکت کامل نگردیده باشد نمی توان سرمایه شرکت را افزایش داد.

تبدیل سهام به بی نام و بانام

در خصوص تبدیل سهام بی نام به سهام با نام باید سه بار به قاصله 5 روز از هم موضوع در روزنامه کثیرالانتشاری که آگهی های مربوط به شرکت در آن منتشر می گردد چاپ و منتشر شود. اما به دلیل تبدیل سهام با نام به سهام بی نام فقط یکبار موضوع بایستی در روزنامه کثیرالانتشاری که آگهی های مربوط به شرکت در آن منتشر می گردد به چاپ و انتشار برسد.

افزایش یا کاهش تعداد مدیران شرکت

درباره این موضوع هم کافی است که مجمع عمومی فوق العاده تشکیل گردد و در این باره تصمیم گیری نماید و نبایستی کار دیگری را انجام داد.

تغییر در حقوق نوع مخصوصی از سهام

هر زمانی که مجمع عمومی بخواهد در حقوق نوع مخصوصی از سهام شرکت تغییر ایجاد نماید تصمیمش تا زمانی که دارندگان این نوع سهام در جلسه خاصی ان را تصویب نمایند قطعی نخواهد شد این جلسه خاص بایستی حداقل دربردارنده موافقت و رضایت نیمی از سهامداران باشد.

تغییر تابعیت شرکت

شرکت ها به دلیل شخصیت حقوقی ای که دربر دارند تابعیت پیدا می کنند و برخی از آن ها به سبب قانون قادر می باشند تابعیت خود را تغییر دهند. به طور مثال در شرکت سهامی این اختیار از مجمع عمومی گرفته شده است و به هیچ وجه قابلیت تغییر تابعیت برای آن ها پیش بینی نشده است. در مقابل در شرکت های با مسئولیت محدود شرکا می توانند با موافقت همه این کار را انجام بدهند.

تبدیل شرکت ها به همدیگر

در قانون تجارت کشور ایران در خصوص تغییر شرکت تضامنی به شرکت سهامی صحبت شده است. اما به طور معمول از این قانون می توان جهت کلیه شرکت ها استعمال نمود پس تمامی شرکت ها برای تبدیل به نوع دیگری از شرکت مجاز محسوب شده اند و بایستی پس از تبدبل، قوانینی که به آن شرکت جدید مربوط می باشد را رعایت نمایند.

در انتها خاطر شان می شویم که متقاضیان محترم در صورت مواجه شدن با هر سوال و یا مسئله ای می توانند با ما در کرج ثبت در ارتباط باشند.

ارائه دهنده خدمات جامع ثبتی، حقوقی و اداری
ما در هر زمان کنار شما هستیم.

مجتمع ایلیا با دارا بودن دپارتمان های مجزا و با برخورداری از مشاوران برتر ثبتی و حقوقی درراستای ارائه ی خدمات با اقل هزینه ها و در کوتاه ترین زمان ممکن تلاش می نماید

ورود و خروج شرکای شرکت در کرج

ر زمانی که شرکتی در کرج تاسیس می شود اعضا و شرکایی برای خود انتخاب می نمایند که این اعضا و شرکا می توانند بر اساس دلایلی با شرکت دیگر همکاری نداشته باشندکه در این مقاله می توانید از شرایط لازم ورود و خروج شریک اطلاعات لازم را مطالعه نمایید .

ثبت تغییر آدرس شرکت در کرج

در برخی مواقع شرکت ها بر اساس دلایلی محل فعالیت خود را در کرج جابجا میکنند در کلیه شرکت ها می توانید با صورتجلسه مجمع عمومی فوق العاده تغییر آدرس شرکت در کرج را اعمال نمایید

ثبت انحلال شرکت

شرکتها بر اساس مواردی دیگر قادر به فعالیت نمی باشند در این مورد به اصطلاح می گویند که شرکت منحل شده است. انحلال شرکت از موارد مهم تغییرات شرکت می باشد که بعد از ثبت این امکان برای کلیه شرکت وجود دارد که در این مقاله توضیحاتی می پردازیم لطفا مطالعه نمایید .

مراحل ثبت تغییرات شرکت در کرج

پس از ثبت شرکت در کرج این امکان وجود دارد که سهامداران و اعضای هیئت مدیره تصمیم به اعمال تغییراتی در شرکت بگیرند

تغییر موضوع فعالیت شرکت در کرج

موضوع و مبحث تعیین موضوع شرکت در کرج یکی از مهم ترین و بنیادی ترین مبحث ها در تأسیس و راه اندازی شرکت در کرج است. بعد از ثبت شرکت موضوع فعالیت شرکت نیز امکان تغییر را دارد که در این مقاله مطالبی را مطالعه نمایید

تغییر موضوع شرکت مسئولیت محدود در کرج

مجمع عمومی فوق العاده تشکیل می شود و موضوع تغییر فعالیت شرکت با مسئولیت محدود در کرج در آن مجمع ذکر می شود و در پایان جلسه صورتجلسه آن نیز تنظیم می گردد دراین مقاله به توضیحات بیشتر پرداخته می شود

ثبت تغییرات شرکت چگونه صورت می گیرد ؟

گاهی ممکن است در شرکت الزاماتی به وجود بیاید که نیاز باشد تغییر و تحولاتی در آن صورت بگیرد .مقصود و هدف از دگرگونی ها و تصمیم های شرکت ها تمامی دگرگونی ها و تصمیم های شرکت می باشد

انواع تغییرات شرکت

هر کدام یک از تغییرات شرکت تابع مقررات و قوانینی می باشد که مخصوص به خود است و چارچوب هایی دارد که به خود متعلق می باشد به همین منظور این تغییرات برای رشد و توسعه هر شرکتی از اهمیت خاص و ویژه ای برخوردار می باشد.

مجمع عمومی فوق العاده چیست ؟

از اجتماع مالکان سهام مجمع عمومی فوق العاده شرکت سهامی تشکیل می گردد. در این مقاله می توانید از وظایف مجمع عمومی فوق العاده اطلاعاتی را کسب نمایید .

آگهی تغییرات شرکت سهامی خاص

شرکتهای سهامی خاص در کرج بعد از تاسیس می توانند در مواردی که در اساسنامه قرار دارد تغییراتی نیز اعمال نمایند و الزامی است که این تغییرات آگهی آن بعد از ثبت در اداره ثبت شرکتها منتشر شود.

مشاوره آنی
فرم ارسال نظر و سوال

پاسخ دادن به :

ارسال با تشکر از ارسال نظر . پس از تایید نظر شما درج خواهد شد
در فرم پر شده خطاهایی وجود دارد. لطفا آنها را بررسی کنید.
اعتبارسنجی فرم موفق بود!

جهت مشاوره رایگان کی با شما تماس بگیریم ؟