لوگو سفید ایلیا
ثبت شرکت
ثبت شرکت با مسئولیت محدود در کرج ثبت شرکت سهامی خاص در کرج ثبت شرکت سهامی عام در کرج ثبت شرکت تعاونی در کرج ثبت شرکت تضامنی در کرج ثبت موسسه در کرج
ثبت شرکت های تخصصی
ثبت شرکت بازرگانی در کرج ثبت شرکت تولیدی صنعتی در کرج ثبت شرکت معماری در کرج ثبت شرکت عمرانی ساختمانی در کرج
خدمات ثبت شرکت
مراحل ثبت شرکت در کرج مدارک ثبت شرکت در کرج شرایط ثبت شرکت در کرج مدت زمان ثبت شرکت در کرج هزینه ثبت شرکت در کرج اداره ثبت شرکتها در کرج انتخاب نام شرکت استعلام نام شرکت
ثبت تغییرات شرکت
ثبت تغییرات شرکت در کرج ثبت تغییرات شرکت با مسئولیت محدود در کرج ثبت تغییرات شرکت سهامی خاص در کرج ثبت تغییرات شرکت سهامی عام در کرج ثبت تغییرات موسسه در کرج تنظیم صورتجلسه تغییرات شرکت در کرج
تماس با ما

تبدیل شرکت با مسئولیت محدود به سهامی خاص


شرکت با مسئولیت محدود و شرکت سهامی خاص از گونه متدوال ترین شرکتهای تجاری به شمار می رود . بدین صورت که شرکتهای با مسئولیت محدود می تواند با دارای بودن شرایطی به شرکت سهامی خاص تبدیل شود.  

چه مراحلی جهت تبدیل شرکت با مسئولیت محدود به سهامی خاص باید صورت پذیرد؟

تا دو سال قبل با برگذاری جلسه فوق العاده و تهیه صورت جلسه ای تحت همین عنوان امکان داشت شرکت مسئولیت محدود به سهامی خاص تبدیل شود اما در حال حاضر  تا اطلاع ثانوی تبدیل این شرکت مسئولیت محدود به سهامی خاص غیر ممکن می باشد و پس از تغییر مقررات در این خصوص مخاطبین ثبتی و حقوقی را مطلع خواهیم ساخت.

صورتجلسه تبدیل نوع شرکت با مسئولیت محدود به سهامی خاص

بسمه تعالی

صورتجلسه تبدیل نوع شرکت با مسئولیت محدود به سهامی خاص

نام شرکت..................................با شماره ثبت........................ با سرمایه ثبت شده......................... ریال در تاریخ................ ساعت.............، مجمع عمومی فوق العاده شرکت با حضور کلیه شرکاء / اکثریت شرکاء در محل شرکت تشکیل و نسبت به تغییرنوع شرکت بشرح ذیل اتخاذ تصمیم شد.

نام شرکاء میزان سهم الشرکه

 1. خانم / آقای …............................ دارای …............................ ریال سهم الشرکه
 2. خانم / آقای …............................ دارای …............................ ریال سهم الشرکه
 3. خانم / آقای …............................ دارای …............................ ریال سهم الشرکه
 4. خانم / آقای …............................ دارای …............................ ریال سهم الشرکه

پس از بحث و بررسی مقرر گردید که:

الف: نوع شرکت از مسئولیت محدود به سهامی خاص تبدیل گردد. و دو برگ اظهار نامه ثبت شرکت سهامی خاص تنظیم وامضاء شد و همچنین اساسنامه جدید مشتمل بر............ ماده........... تبصره به تصویب رسید و ذیل تمام صفحات امضاء و جایگزین اساسنامه قبلی شد.

ب: سرمایه شرکت مبلغ................ ریال منقسم به تعداد........... سهم.......... ریالی با نام (یا بی نام) که تماماً پرداخت شده می باشد در نتیجه پس از تبدیل، لیست سهامداران و سهم آنها بشرح ذیل است.

نام شرکاء میزان سهم

 1. خانم / آقای ….......................... دارای…..................... سهم ….......................... ریالی
 2. خانم / آقای ….......................... دارای…..................... سهم ….......................... ریالی
 3. خانم / آقای ….......................... دارای…..................... سهم ….......................... ریالی
 4. خانم / آقای ….......................... دارای…..................... سهم ….......................... ریالی

ج: خانم ها / آقایان …..................... و …...................... و…...................... به سمت اعضای هیئت مدیره برای مدت دو سال انتخاب شدند و با امضاء ذیل این صورتجلسه قبولی سمت خود را اعلام می نمایند.

محل امضاء

د: خانم / آقای.......................... به سمت بازرس اصلی و خانم /آقای......................... به سمت بازرس علی البدل برای مدت یکسال انتخاب و با امضای ذیل صورتجلسه قبولی خود را اعلام نمودند.

هـ: روزنامه کثیرالانتشار............................ جهت درج آگهی های شرکت تعیین شد.

کلیه سهامداران به خانم /آقای.......................... احدی از شرکاء عضو هیئت مدیره یا وکیل رسمی شرکت وکالت دادند که ضمن مراجعه به اداره ثبت شرکتها نسبت به پرداخت حق الثبت و امضاء ذیل دفتر ثبت اقدام نماید.

نام سهامداران تعداد سهام

 1. خانم / آقای.......................... دارای......................... سهم........................... امضاء
 2. خانم / آقای.......................... دارای......................... سهم........................... امضاء
 3. خانم / آقای.......................... دارای......................... سهم........................... امضاء
تذکرات
 1. اظهارنامه ثبت شرکت سهامی که در 2 نسخه آماده شده و همه سهامداران آن را امضا کرده اند به انضمام صورت جلسه باید به اداره ثبت شرکت ها تسلیم شود.
 2. اساسنامه در 2 نسخه آماده شده و همه سهامداران پایین همه اوراق را امضا کرده و به انضمام صورت جلسه باید به اداره ثبت شرکت ها تسلیم شود.
 3. چنانچه سهامداران سمت بازرسی را به عهده نداشته باشند، رونوشت مدارک شناسایی آنها به انضمام صورت جلسه باید به اداره ثبت شرکت ها تسلیم شود.
 4. صورتجلسه هیأت مدیران مبنی بر تعیین اعضای هیئت مدیره (رئیس هیأت و نایب رئیس و مدیرعامل) و افرادی که دارای حق امضا می باشند، تنظیم و تهیه شده و کلیه اعضا آن را امضا کرده و به انضمام صورت جلسه مجمع به اداره ثبت شرکت ها تسلیم می شود.
 5. درصورت برگذاری جلسه با بیشتر��ن تعداد شرکا، لازم است با تدارک مدارک ضروری، ازشرکا مطابق اساسنامه یا قانون تجارت دعوت بعمل آید.
 6. لازم است در صورت جلسه، نام هر یک از شرکا اصالتاً یا وکالتاً یا ولایتاً بهمراه منصب و مقدار سهم الشرکه آنها قید شده و امضا نمایند . چنانچه به وکالت از فردی دیگر صورت جلسه امضا می شود، ضروری است که وکالت نامه رسمی (رونوشت برابر اصل) نشان داده شود.
 7. درصورت وجود بیش از 12 نفر شریک، لازم است هیأت نظارتی متشکل از 3 نفر ایجاد شود و اسامی هیأت نظارت در اول صورت جلسه ذکر شده و پایین آن امضا شود.
 8. همه شرکا باید پایین کلیه اوراق صورت جلسه را امضا کنند.
 9. 1 نسخه از صورتجلسه ای که در 2 یا چند جلد تهیه شده و به امضا رسیده ، باید به اداره ثبت شرکت ها تسلیم شود.
 10. حداکثر مدت تسلیم صورت جلسه به اداره ثبت شرکت ها 1 ماه می باشد.

جهت اقدام به تبدیل شرکت با مسئولیت محدود به سهامی خاص می توانید با مشاوران باتجربه کرج ثبت در تماس باشید .

ارائه دهنده خدمات جامع ثبتی، حقوقی و اداری
ما در هر زمان کنار شما هستیم.

مجتمع ایلیا با دارا بودن دپارتمان های مجزا و با برخورداری از مشاوران برتر ثبتی و حقوقی درراستای ارائه ی خدمات با اقل هزینه ها و در کوتاه ترین زمان ممکن تلاش می نماید

تبدیل شرکت با مسئولیت محدود به سهامی خاص

شرکت با مسئولیت محدود و شرکت سهامی خاص از گونه متدوال ترین شرکتهای تجاری به شمار می رود . بدین صورت که شرکتهای با مسئولیت محدود می تواند با دارای بودن شرایطی به شرکت سهامی خاص تبدیل شود.

مشاوره آنی
فرم ارسال نظر و سوال

پاسخ دادن به :

ارسال با تشکر از ارسال نظر . پس از تایید نظر شما درج خواهد شد
در فرم پر شده خطاهایی وجود دارد. لطفا آنها را بررسی کنید.
اعتبارسنجی فرم موفق بود!

جهت مشاوره رایگان کی با شما تماس بگیریم ؟