لوگو سفید ایلیا
ثبت شرکت
ثبت شرکت با مسئولیت محدود در کرج ثبت شرکت سهامی خاص در کرج ثبت شرکت سهامی عام در کرج ثبت شرکت تعاونی در کرج ثبت شرکت تضامنی در کرج ثبت موسسه در کرج
ثبت شرکت های تخصصی
ثبت شرکت بازرگانی در کرج ثبت شرکت تولیدی صنعتی در کرج ثبت شرکت معماری در کرج ثبت شرکت عمرانی ساختمانی در کرج
خدمات ثبت شرکت
مراحل ثبت شرکت در کرج مدارک ثبت شرکت در کرج شرایط ثبت شرکت در کرج مدت زمان ثبت شرکت در کرج هزینه ثبت شرکت در کرج اداره ثبت شرکتها در کرج انتخاب نام شرکت استعلام نام شرکت
ثبت تغییرات شرکت
ثبت تغییرات شرکت در کرج ثبت تغییرات شرکت با مسئولیت محدود در کرج ثبت تغییرات شرکت سهامی خاص در کرج ثبت تغییرات شرکت سهامی عام در کرج ثبت تغییرات موسسه در کرج تنظیم صورتجلسه تغییرات شرکت در کرج
تماس با ما

مالیات کارت بازرگانی


بر اساس مقررات گمرک به مجوزی کارت بازرگانی اطلاق میشود که مالکان آن از جمله اشخاص حقیقی یا حقوقی بواسطه تملک آن اجازه دارند فعالیت های تجاری از قبیل صادرات و واردات مشغول شوند. تجار ایرانی تنها پس از کسب کارت بازرگانی مجاز به انجام فعالیت های مذکور می گردند.

مالیات کارت بازرگانی چقدر می باشد ؟

دارا بودن کارت بازرگانی به تنهایی منجر به وضع مالیات نمی گردد بلکه درآمد مشمول مالیات مشخص می کند مالیات قابل پرداخت چه مقداری است. این مقدار برای اشخاص حقیقی بر اساس درآمد مشمول مالیات طبق نرخ ماده 131 قانون مالیات های مستقیم تعیین می شود و برای اشخاص حقوقی 25 % درآمد محاسبه شده و دریافت می شود.

ماده 130 : بدهی های قبل که مشمول موضوع مواد 3 تا 16 و تبصره 3 ماده 59 ، ماده 129 قانون مالیات های مستقیم مصوب 3/12/1366 و اصلاحیه های بعدی آن می باشد، غیر قابل مطالبه بوده و دریافت نمی شود.

تبصره : وزارت امور اقتصادی و دارایی مجاز به بخشش بدهی های مالیاتی است که تا قبل از سال 1368 بدست آمده امده اند و کلیه مالیات دهندگان، تا حداکثر 1000000ریال در اقصی نقاط کشور به شکل کامل یا جزئی مشمول بخشودگی مالیاتی می گردند.

ماده 131 : نرخ مالیات بر درآمد اشخاص حقیقی بر اساس مفاد این قانون مجزا از هم و به شرح زیر بوده و چند مورد را مستثنی می کند :

 • تا مبلغ سی میلیون ریال درآمد مشمول مالیات سالانه به نرخ 15%می شود
 • تا مبلغ یکصد میلیون ریال درآمد مشمول مالیات سالانه متناسب با مازاد سی میلیون ریال به نرخ 20%می گردد
 • تا مبلغ دویست و پنجاه میلیون ریال درآمد مشمول مالیات سالانه متناسب با مازاد یکصد میلیون ریال به نرخ 25%می باشد
 • تا مبلغ یک میلیارد ریال درآمد مشمول مالیات سالانه متناسب با مازاد دویست و پنجاه میلیون ریال به نرخ 30%می باشد
 • متناسب با مازاد یک میلیارد ریال درآمد مشمول مالیات سالانه به نرخ 35%می گردد

اخذ مالیات علی الحساب 4%از کارت بازرگانی

بر اساس بخشنامه گمرک، دارندگان کارت های بازرگانی مستلزم به پرداخت مالیات علی الحساب واردات قطعی کالا تا میزان 4% مجموع ارزش گمرکی و حقوق ورودی می باشد.  

در این رابطه گمرک جمهوری اسلامی ایران طی بخشنامه ای به کلیه گمرکات اجرایی ابلاغ کرد ،کالاهای اظهار شده از مورخه 6 / 2 / 95 این ابلاغیه، مشمول مالیات علی الحساب واردات قطعی کالا به میزان 4 درصد از مجموع ارزش گمرکی خواهند شد و حقوق ورودی مندرج در اظهارنامه گمرکی مشخص می شود. .موارد ذیل معاف از پرداخت مالیات مذکور می باشند:

 1. واحدهای تولیدی که موفق به دریافت پروانه بهره برداری شده اند و نیز واحدهای تولیدی که برای ماشین آلات خطوط تولیدی خود از وزارت خانه مربوطه جواز تاسیس دریافت کرده اند.
 2. کارت های بازرگانی که رتبه بندی شده اند و اتاق صنایع و معادن ذیربط هر کارت دارای رتبه طلایی (رتبه الف) را مورد تایید قرار داده باشد.
 3. وارد کنندگان خوش حسابی که با تسلیم گواهی تسویه حساب مالیاتی ، از طرف سازمان امور مالیاتی کشور معرفی شده اند.
 4. کلیه دستگاه های اجرایی اعم از وزارتخانه ها، موسسات و نهادهای دولتی، شهرداری که برایشان ردیف بودجه اختصاص یافته است.
 5. کالاهایی که از طریق پست وارد شده اند و کالاهیی که مسافرین بهمراه خود وارد می کنند و جنبه غیر تجاری دارند.
 6. تمامی کالاهایی که مشمول موضوع ماده 119 قانون امور گمرکی مصوب سال 1390قرار گرفته اند.

بنابراین چنانچه گمرک تشخیص دهد دارنده کارت بازرگانی برخلاف تبصره 4 ذیل بند 3 ماده 10 آیین نامه اجرایی قانون مقررات صادرات و واردات، کارت خود را به شخص دیگری داده تا از مزایای آن بهره مند گردد، وی علاوه بر پرداخت مالیات علی الحساب که در بالا ذکر شد مستلزم به پرداخت مفاصا حساب مالیاتی مقرر شده برای دارنده کارت بازرگانی نیز می گردد.

تأکید می کنیم کلیه وارد کنندگان کالا من جمله اشخاص حقیقی و حقوقی دارنده کارت بازرگانی یا کارت پیله وری و هم چنین افرادی که کارت بازرگانی اخذ نکرده اند در صورتی مشمول پرداخت مالیات علی الحساب فوق الذکر می گردند که در یکی از موارد استثنای بند 2 واقع نشوند.

ارائه دهنده خدمات جامع ثبتی، حقوقی و اداری
ما در هر زمان کنار شما هستیم.

مجتمع ایلیا با دارا بودن دپارتمان های مجزا و با برخورداری از مشاوران برتر ثبتی و حقوقی درراستای ارائه ی خدمات با اقل هزینه ها و در کوتاه ترین زمان ممکن تلاش می نماید

مالیات کارت بازرگانی

دارا بودن کارت بازرگانی به تنهایی منجر به وضع مالیات نمی گردد بلکه درآمد مشمول مالیات مشخص می کند مالیات قابل پرداخت چه مقداری است.

روزنامه رسمی ثبت شرکتها

در جمهوری اسلامی ایران یک سند رسمی و دولتی بنام روزنامه رسمی وجود دارد .که تحت نظارت قوه قضائیه می باشد . از گونه وظایفی که روزنامه رسمی دارد چاپ و نشر آگهی های مربوط به شرکت می باشد .

شرایط اخذ کارت بازرگانی

کارت بازرگانی به سندی می گویند که دارنده ی آن اجازه دارد به امور تجاری خارجی یعنی صادرات و واردات مشغول شود. جهت اخذ کارت بازرگانی باید متقاضی شرایطی را دارا باشد

اخذ جواز تأسیس صنایع

به پروانه ای جواز تاسیس گفته می شود که به ارادی که موفق به اخذ آن شده اند امکان می دهد تا کالاهای قید شده در جواز تاسیس را در شهرک های صنعتی نام برده شده در جواز تولید کنند.

تعریف شرکت تجاری

تعریف شرکت تجاری، از مجموع دو یا چند شخص حقیقی یا حقوقی که قصد انجام فعالیتهای تجاری را دارند تشکیل میشود

ثبت تغییرات شرکت سهامی خاص در کرج

به ثبت رساندند تغییرات شرکت ملزم به تدوین و تنظیم صورتجلسه تغییرات شرکت سهامی خاص در کرج می باشد

تنظیم صورتجلسه تغییرات شرکت در کرج

اعمال نمودن این تغییرات شرکت باید مجمع عمومی فوق العاده و یا عادی بطور فوق العاده و یا در صورت داشتن اختیار هیئت مدیره باید یکی از مجامع فوق برگزار شده و بر اساس تصمیماتی که در جلسه عنوان می شود تغییرات مورد بررسی قرار گرفته و در آخر صورتجلسه مجمع نیز تنظیم گردد

ثبت شرکت دانش بنیان در کرج

ثبت شرکت دانش بنیان در کرج به شکل ثبت شرکت یا موسسه حقوقی خصوصی یا تعاونی صورت می گیرد.لذا می بایست مانند سایر شرکتها به شکل روتین در اداره ثبت شرکت های سازمان ثبت اسناد و املاک کشور ثبت شود.

کاهش سرمایه در قانون

ثابت بودن سرمایه شرکت از بارزترین مشخصات آن محسوب می شود. زیرا با وجود این سرمایه از تسویه طلب طلبکاران اطمینان حاصل می شود از اینرو شرکا مجاز به برداشت آن و متعاقبا کاهش آن نمی باشند و نیز اجباری جهت افزایش سرمایه ندارند

هزینه ثبت شرکت در کرج

بر اساس نوع شرکت و تعداد نفرات و موضوع فعالیت شرکت هزینه های ثبت شرکت در کرج نیز متفاوت می باشد و این موارد نیز در هزینه های ثبتی شرکت متفاوت می باشد .

مشاوره آنی
فرم ارسال نظر و سوال

پاسخ دادن به :

ارسال با تشکر از ارسال نظر . پس از تایید نظر شما درج خواهد شد
در فرم پر شده خطاهایی وجود دارد. لطفا آنها را بررسی کنید.
اعتبارسنجی فرم موفق بود!

جهت مشاوره رایگان کی با شما تماس بگیریم ؟