لوگو سفید ایلیا
ثبت شرکت
ثبت شرکت با مسئولیت محدود در کرج ثبت شرکت سهامی خاص در کرج ثبت شرکت سهامی عام در کرج ثبت شرکت تعاونی در کرج ثبت شرکت تضامنی در کرج ثبت موسسه در کرج
ثبت شرکت های تخصصی
ثبت شرکت بازرگانی در کرج ثبت شرکت تولیدی صنعتی در کرج ثبت شرکت معماری در کرج ثبت شرکت عمرانی ساختمانی در کرج
خدمات ثبت شرکت
مراحل ثبت شرکت در کرج مدارک ثبت شرکت در کرج شرایط ثبت شرکت در کرج مدت زمان ثبت شرکت در کرج هزینه ثبت شرکت در کرج اداره ثبت شرکتها در کرج انتخاب نام شرکت استعلام نام شرکت
ثبت تغییرات شرکت
ثبت تغییرات شرکت در کرج ثبت تغییرات شرکت با مسئولیت محدود در کرج ثبت تغییرات شرکت سهامی خاص در کرج ثبت تغییرات شرکت سهامی عام در کرج ثبت تغییرات موسسه در کرج تنظیم صورتجلسه تغییرات شرکت در کرج
تماس با ما

آئين نامه ثبت مؤسسات غير تجاری


در آئين نامه اصلاحی ثبت تشكيلات و مؤسسات غير تجاری موارد قانون تجارت تعیین نموده است که به صورت ماده در ذیل عنوان می شود :

آئين نامه ثبت مؤسسات غير تجاری

ماده 1 ) تمامی ارگان ها و موسساتی که برای کارهای غیر تجارتی مانند فعالیت های فرهنگی و خیریه  ... تشکیل می شوند ، بدون عنایت به اینکه سرمایه گذاران آن از آن بهره می برند یا خیر ، جزء موسسات غیر تجارتی ذکر شده در ماده 584 قانون تجارت می باشند .

تبصره ) موسسات فوق الذکر نمی توانند اسامی مختص ارگان های دولتی را برای خود برگزینند و تنها می توانند از کلماتی چون انجمن ، کانون ، .... استفاده نمایند .

ماده 2 ) موسسات فوق الذکر در دریافت سود و بهره وری دارای 2 حالت زیر می باشند :

 1.  هدف تشکیل موسسه دریافت سود و شراکت اعضای اصلی در آن باشد.
 2.  هدف تشکیل موسسه دریافت سود و شراکت در آن توسط اعضا و یا دیگر افراد باشد .

ماده 3 ) روند ثبت اینگونه موسسات در تهران و دیگر شهرستان ها متفاوت می باشد بدین صورت که متقاضیان بایستی در تهران به اداره ثبت شرکت ها و در شهرستان ها به اداره ثبت مرکز اصلی آن مراجعه نمایند .

تبصره ) چنانچه موسسات مذکور در خارج از کشور ثبت شده باشد برای ثبت آن در ایران می توان تنها به اداره ثبت شرکت ها در تهران مراجعه نمود .

ماده 4 ) چنانچه موسسات دارای شرایط فوق الذکر که در خارج به ثبت رسیده اند در ایران و در اداره ثبت شرکت ها ثبت نشده اند ولی در حال فعالیت داخل کشور می باشند ، بایستی پس از حداکثر 2ماه از گذشت تاریخ این آئین نامه جهت ثبت موسسه خود اقدام نمایند .

تبصره ذیل به ماده 4 آئین نامه اصلاحی در تاریخ 5/9/1337 الحاق می گردد :

پس از دریافت تقاضا توسط موسسات مذکور اداره ثبت شرکت ها پیش از انجام مراحل قانونی ثبت موسسه در دفتر ثبت موظف به اطلاع رسانی و اخذ موافقت وزارت امور خارجه می باشد .

وزیر دادگستری

کرج ثبت مجری تخصصی ترین امور ثبت شرکت در کرج

ارائه اظهارنامه ثبت و ثبت موسسات

ویژگی های اظهارنامه ثبت موسسه مذکور

 1. ارائه دو رونوشت از اظهارنامه به زبان فارسی
 2.  درج تاریخ و امضای اعضا
 3. نام انتخابی برای موسسه مورد نظر و تعیین موضوع آن
 4. محل اقامت و تعیین تابعیت خود موسسه و موسسات وابسته به آن
 5. نام و محل اقامت و هویت پایه گذاران و مدیران موسسه
 6.  نام و محل اقامت و تعیین تابعیت نماینده قانونی موسسه تنها در شرایطی که نوشتن و پیگیری اظهارنامه بوسیله وکیل یا نماینده موسسه صورت گرفته باشد .
 7. چنانچه موسسات ذکر شده در خارج از ایران ثبت شده اند ، درج تاریخ و مکان و شماره ثبت و اسم کشور مذکور الزامی می باشد .
 8. مشخص نمودن پیوست های اظهارنامه

پیوست های لازم برای یک اظهارنامه

 1. چنانچه ارائه اظهارنامه بوسیله نماینده قانونی موسسه صورت گرفته باشد ارائه اصل و یا فتوکپی وکالت نامه الزامی می باشد .
 2. ارائه یک نسخه از تاییدیه کشوری که موسسه فوق الذکر در آن ثبت شده است به همراه ترجمه فارسی آن گواهینامه .
 3. دو عدد رونوشت از اساس نامه موسسه ( چنانچه اساس نامه به زبانی خارجی تنظیم شده باشد ارائه دو رونوشت از ترجمه آن گواهی الزامی می باشد .
 4. صورت جلسه مجمع عمومی که در آن مشخصات هیئت مدیره و دارندگان حق امضای موسسه قید شده باشد .
 5. چنانچه موضوع مورد نظر برای ثبت موسسه دارای مضامین مطابق با مواد ذکر شده در بند 1 ماده 2 همین آئین نامه باشد ، ارائه یک رونوشت از مجوز اخذ شده از کلانتری  ضروری می باشد .
 6. تاییدیه پرداخت نمودن حق الثبت

ماده 7 ) چنانچه درخواست ثبت موسسه دارای کاستی هایی باشد بایستی حدکاثر تا 15 روز بعد از ارائه اظهارنامه مراتب از طرف اداره ثبت شرکت ها به درخواست کننده اعلام گردد و درخواست کننده موظف است طی 15 روز آتی موارد گفته شده را برطرف نماید زیرا در غیر این صورت درخواست ثبت از جانب اداره های ثبت رد خواهد شد .

ماده 8 ) پس از موافقت و پذیرفتن درخواست ثبت شرکت تمامی اطلاعات مربوطه در دفتری ثبت شده و یک گواهی ثبت به درخواست کننده ارائه می گردد . سپس درخواست کننده موظف به تقبل هزینه های درج اطلاعیه در روزنامه رسمی شرکت و یک روزنامه با تیراژ بالا می باشد .

ماده 9 ) هرگونه تغییرات در اساس نامه موسسه و یا اطلاعات مربوط به افراد دارای حق امضا بایستی ظرف مدت 30 روز کاری به اطلاع اداره ثبت شرکت ها برسد و در صورت کوتاهی در انجام این امر بعدها هیچ گونه حقوق قانونی در دفاع از تغییرات خود ندارند .

جهت مطالعه بیشتر در زمینه ثبت موسسه در کرج می توانید به مقاله آن مراجعه نمایید

برچیده شدن موسسات غیر تجاری

ماده 10 ) چنانچه تصمیم به تعطیل نمودن و برچیدن شرکت از سوی خود موسسات باشد در صورت عدم تعیین مسئول تسویه برای چنین شرایطی بایستی مجمع عمومی موسسین به هنگام تصمیم به انحلال یک نماینده برای انجام امور تسویه انتخاب نماید و وظایف او را تعیین کند.

ماده 11 ) چنانچه موسسه مذکور توسط مراجع قضایی تعطیل شده باشد و از پیش در اساس نامه شخصی برای انجام امور تسویه انتخاب نشده باشد ، یک نفر از سوی مراجع قانونی برای وظیفه مذکور انتخاب خواهد شد که در آن صورت تمامی مراحل تسویه مطابق با قانون تجارت و تسویه امور شرکت ها می باشد .

ارائه دهنده خدمات جامع ثبتی، حقوقی و اداری
ما در هر زمان کنار شما هستیم.

مجتمع ایلیا با دارا بودن دپارتمان های مجزا و با برخورداری از مشاوران برتر ثبتی و حقوقی درراستای ارائه ی خدمات با اقل هزینه ها و در کوتاه ترین زمان ممکن تلاش می نماید

استعلام شماره ثبت شرکت

بعد از اینکه شرکتها در اداره ثبت شرکتها به ثبت رسیدند و کلیه مراحل ثبت را طی نمودند می توانند شماره ثبت را اخذ نمایند . که این شماره ثبت شرکت قابلیت پیگیری و استعلام را دارد .

اساسنامه شرکت چیست؟

در این مقاله در رابطه با اساسنامه شرکت مطالبی ارائه شده است برای کسب اطلاعات بیشتر در این خصوص مقاله را بخوانید.

تغییر نام شرکت در کرج

انتخاب نام شرکت در کرج یکی از نکته های مهم در هنگام تاسیس و راه اندازی شرکت می باشد. که این امکان وجود دارد بعد از ثبت شرکت نیز تغییرنام شرکت نیز انجام شود که در این مقاله نیز توضیحات لازمه داده شده است

وظایف مجمع عمومی فوق العاده

مجمع عمومی فوق العاده به منظور رسیدگی و تصمیم گیری درباره کارها و شرایط فوق العاده که تصمیم گیری در مورد آن ها از عهده اختیار و صلاحیت مجمع عمومی خارج باشد، تشکیل می شود. برای کسب اطلاعات بیشتر در این زمینه مقاله را تا انتها مطالعه نمایید.

مدارک مورد نیاز جهت ثبت شرکت سهامی خاص در کرج

در این مقاله مطالبی در مورد مدارک مورد نیاز جهت ثبت شرکت سهامی خاص در کرج ارائه شده است مقاله را بخوانید.

انحلال شرکت در کرج

در مبحث منحل شدن شرکت در کرج ،تمامی اعضاء بایستی صورتجلسه را به امضاء برسانند و در صورتی که عضوی از شرکت به منحل شدن رضایتی نداشته باشد دیگر اعضاء این توانایی را ندارند تا شرکت را منحل کنند.

ثبت شرکت مشاوره در کرج

به اعضای حقیقی یا حقوقی که بر روی ایده های عمرانی یا طرح های تعیین شده از جانب کار فرما با منعقد نمودن قرارداد کار و فعالیت ، مهندسان مشاور می گویند.

ثبت آنلاین شرکت در کرج

الزامی است که جهت ثبت شرکت در کرج کلیه مراحل را در اداره ثبت شرکتها انجام شود و این روش به صورت اینترنتی می باشد که در این مقاله اطلاعات لازم قید شده است لطفا مطالعه نمایید

نحوه تنظیم صورتجلسه هیئت مدیره شرکت

اعضا هیئت مدیره معمولا بدین صورت انتخاب می شوند که سیاست گذاری و تصمیم گیری های بزرگ سازمان را بر عهده گیرند. هرکدام از اعضا هیئت مدیره خود نماینده شرکت نیز محسوب می شوند

مجمع عمومی موسس چیست؟

مجمع عمومی موسس که بر طبق ماده قبل به منظور رسیدگی به وضع آورده های غیرنقد و مزایای مطالبه شده تشکیل می گردد باید بیش از نصف پذیره نویسان هر مقدار از سهام شرکت که تعهد شده است.

مشاوره آنی
فرم ارسال نظر و سوال

پاسخ دادن به :

ارسال با تشکر از ارسال نظر . پس از تایید نظر شما درج خواهد شد
در فرم پر شده خطاهایی وجود دارد. لطفا آنها را بررسی کنید.
اعتبارسنجی فرم موفق بود!

هم اکنون آنلاین نیستیم . جهت مشاوره رایگان کی با شما تماس بگیریم ؟