لوگو سفید ایلیا
ثبت شرکت
ثبت شرکت با مسئولیت محدود در کرج ثبت شرکت سهامی خاص در کرج ثبت شرکت سهامی عام در کرج ثبت شرکت تعاونی در کرج ثبت شرکت تضامنی در کرج ثبت موسسه در کرج
ثبت شرکت های تخصصی
ثبت شرکت بازرگانی در کرج ثبت شرکت تولیدی صنعتی در کرج ثبت شرکت معماری در کرج ثبت شرکت عمرانی ساختمانی در کرج
خدمات ثبت شرکت
مراحل ثبت شرکت در کرج مدارک ثبت شرکت در کرج شرایط ثبت شرکت در کرج مدت زمان ثبت شرکت در کرج هزینه ثبت شرکت در کرج اداره ثبت شرکتها در کرج انتخاب نام شرکت استعلام نام شرکت
ثبت تغییرات شرکت
ثبت تغییرات شرکت در کرج ثبت تغییرات شرکت با مسئولیت محدود در کرج ثبت تغییرات شرکت سهامی خاص در کرج ثبت تغییرات شرکت سهامی عام در کرج ثبت تغییرات موسسه در کرج تنظیم صورتجلسه تغییرات شرکت در کرج
تماس با ما

آئين نامه ثبت مؤسسات غير تجاری


در آئين نامه اصلاحی ثبت تشكيلات و مؤسسات غير تجاری موارد قانون تجارت تعیین نموده است که به صورت ماده در ذیل عنوان می شود :

آئين نامه ثبت مؤسسات غير تجاری

ماده 1 ) تمامی ارگان ها و موسساتی که برای کارهای غیر تجارتی مانند فعالیت های فرهنگی و خیریه  ... تشکیل می شوند ، بدون عنایت به اینکه سرمایه گذاران آن از آن بهره می برند یا خیر ، جزء موسسات غیر تجارتی ذکر شده در ماده 584 قانون تجارت می باشند .

تبصره ) موسسات فوق الذکر نمی توانند اسامی مختص ارگان های دولتی را برای خود برگزینند و تنها می توانند از کلماتی چون انجمن ، کانون ، .... استفاده نمایند .

ماده 2 ) موسسات فوق الذکر در دریافت سود و بهره وری دارای 2 حالت زیر می باشند :

 1.  هدف تشکیل موسسه دریافت سود و شراکت اعضای اصلی در آن باشد.
 2.  هدف تشکیل موسسه دریافت سود و شراکت در آن توسط اعضا و یا دیگر افراد باشد .

ماده 3 ) روند ثبت اینگونه موسسات در تهران و دیگر شهرستان ها متفاوت می باشد بدین صورت که متقاضیان بایستی در تهران به اداره ثبت شرکت ها و در شهرستان ها به اداره ثبت مرکز اصلی آن مراجعه نمایند .

تبصره ) چنانچه موسسات مذکور در خارج از کشور ثبت شده باشد برای ثبت آن در ایران می توان تنها به اداره ثبت شرکت ها در تهران مراجعه نمود .

ماده 4 ) چنانچه موسسات دارای شرایط فوق الذکر که در خارج به ثبت رسیده اند در ایران و در اداره ثبت شرکت ها ثبت نشده اند ولی در حال فعالیت داخل کشور می باشند ، بایستی پس از حداکثر 2ماه از گذشت تاریخ این آئین نامه جهت ثبت موسسه خود اقدام نمایند .

تبصره ذیل به ماده 4 آئین نامه اصلاحی در تاریخ 5/9/1337 الحاق می گردد :

پس از دریافت تقاضا توسط موسسات مذکور اداره ثبت شرکت ها پیش از انجام مراحل قانونی ثبت موسسه در دفتر ثبت موظف به اطلاع رسانی و اخذ موافقت وزارت امور خارجه می باشد .

وزیر دادگستری

کرج ثبت مجری تخصصی ترین امور ثبت شرکت در کرج

ارائه اظهارنامه ثبت و ثبت موسسات

ویژگی های اظهارنامه ثبت موسسه مذکور

 1. ارائه دو رونوشت از اظهارنامه به زبان فارسی
 2.  درج تاریخ و امضای اعضا
 3. نام انتخابی برای موسسه مورد نظر و تعیین موضوع آن
 4. محل اقامت و تعیین تابعیت خود موسسه و موسسات وابسته به آن
 5. نام و محل اقامت و هویت پایه گذاران و مدیران موسسه
 6.  نام و محل اقامت و تعیین تابعیت نماینده قانونی موسسه تنها در شرایطی که نوشتن و پیگیری اظهارنامه بوسیله وکیل یا نماینده موسسه صورت گرفته باشد .
 7. چنانچه موسسات ذکر شده در خارج از ایران ثبت شده اند ، درج تاریخ و مکان و شماره ثبت و اسم کشور مذکور الزامی می باشد .
 8. مشخص نمودن پیوست های اظهارنامه

پیوست های لازم برای یک اظهارنامه

 1. چنانچه ارائه اظهارنامه بوسیله نماینده قانونی موسسه صورت گرفته باشد ارائه اصل و یا فتوکپی وکالت نامه الزامی می باشد .
 2. ارائه یک نسخه از تاییدیه کشوری که موسسه فوق الذکر در آن ثبت شده است به همراه ترجمه فارسی آن گواهینامه .
 3. دو عدد رونوشت از اساس نامه موسسه ( چنانچه اساس نامه به زبانی خارجی تنظیم شده باشد ارائه دو رونوشت از ترجمه آن گواهی الزامی می باشد .
 4. صورت جلسه مجمع عمومی که در آن مشخصات هیئت مدیره و دارندگان حق امضای موسسه قید شده باشد .
 5. چنانچه موضوع مورد نظر برای ثبت موسسه دارای مضامین مطابق با مواد ذکر شده در بند 1 ماده 2 همین آئین نامه باشد ، ارائه یک رونوشت از مجوز اخذ شده از کلانتری  ضروری می باشد .
 6. تاییدیه پرداخت نمودن حق الثبت

ماده 7 ) چنانچه درخواست ثبت موسسه دارای کاستی هایی باشد بایستی حدکاثر تا 15 روز بعد از ارائه اظهارنامه مراتب از طرف اداره ثبت شرکت ها به درخواست کننده اعلام گردد و درخواست کننده موظف است طی 15 روز آتی موارد گفته شده را برطرف نماید زیرا در غیر این صورت درخواست ثبت از جانب اداره های ثبت رد خواهد شد .

ماده 8 ) پس از موافقت و پذیرفتن درخواست ثبت شرکت تمامی اطلاعات مربوطه در دفتری ثبت شده و یک گواهی ثبت به درخواست کننده ارائه می گردد . سپس درخواست کننده موظف به تقبل هزینه های درج اطلاعیه در روزنامه رسمی شرکت و یک روزنامه با تیراژ بالا می باشد .

ماده 9 ) هرگونه تغییرات در اساس نامه موسسه و یا اطلاعات مربوط به افراد دارای حق امضا بایستی ظرف مدت 30 روز کاری به اطلاع اداره ثبت شرکت ها برسد و در صورت کوتاهی در انجام این امر بعدها هیچ گونه حقوق قانونی در دفاع از تغییرات خود ندارند .

جهت مطالعه بیشتر در زمینه ثبت موسسه در کرج می توانید به مقاله آن مراجعه نمایید

برچیده شدن موسسات غیر تجاری

ماده 10 ) چنانچه تصمیم به تعطیل نمودن و برچیدن شرکت از سوی خود موسسات باشد در صورت عدم تعیین مسئول تسویه برای چنین شرایطی بایستی مجمع عمومی موسسین به هنگام تصمیم به انحلال یک نماینده برای انجام امور تسویه انتخاب نماید و وظایف او را تعیین کند.

ماده 11 ) چنانچه موسسه مذکور توسط مراجع قضایی تعطیل شده باشد و از پیش در اساس نامه شخصی برای انجام امور تسویه انتخاب نشده باشد ، یک نفر از سوی مراجع قانونی برای وظیفه مذکور انتخاب خواهد شد که در آن صورت تمامی مراحل تسویه مطابق با قانون تجارت و تسویه امور شرکت ها می باشد .

ارائه دهنده خدمات جامع ثبتی، حقوقی و اداری
ما در هر زمان کنار شما هستیم.

مجتمع ایلیا با دارا بودن دپارتمان های مجزا و با برخورداری از مشاوران برتر ثبتی و حقوقی درراستای ارائه ی خدمات با اقل هزینه ها و در کوتاه ترین زمان ممکن تلاش می نماید

مجمع عمومی عادی چیست ؟

در کلیه شرکت ها بایستی تصمیم های کلی که توسط مدیران گرفته شده است و هم چنین راه و روش های سالیانه به ابلاغ و تصویب شرکا برسد دارندگان سهام هم تمایل دارند از کارهای کلی شرکت ها اطلاعاتی را داشته باشند.

انحلال شرکت با مسئولیت محدود در کرج

انحلال شرکت با مسئولیت محدود در کرج از گونه موارد شایانی می باشد که شرکا و موسسین شرکت بر اساس دلایلی شرکت را منحل می نمایند که در این مقاله به آن موارد اشاره می شود

وظایف مجمع عمومی عادی

با عنایت به ماده 89 قانون تجارت مجمع عمومی عادی در واقع با حضور تمامی دارندگان سهام و یا نمایندگان آن ها برابر اساسنامه سالی یکبار بایستی تشکیل گردد برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد وظایف مجمع عمومی به مقاله آن مراجعه نمایید.

شرکت چیست ؟

افراد با در نظر گرفتن توانمندی های خود همچون مهارت و تخصص ، سرمایه گذاری و... در جهت دستیابی به سود در کنار یکدیگر گرد آوری شده و شرکت را تشکیل می دهند

آئين نامه ثبت مؤسسات غير تجاری

جهت تاسیس موسسات غیرتجاری در ابتدا باید از آیین نامه ثبت موسسات غیرتجاری اطلاعات لازم در مورد ماده های مصوبه قانون داشته باشید که در این مقاله به آن پرداخته می شود

انحلال شرکت در کرج

در مبحث منحل شدن شرکت در کرج ،تمامی اعضاء بایستی صورتجلسه را به امضاء برسانند و در صورتی که عضوی از شرکت به منحل شدن رضایتی نداشته باشد دیگر اعضاء این توانایی را ندارند تا شرکت را منحل کنند.

ثبت شرکت بازرگانی در کرج

در صورت ثبت شرکت با موضوع بازرگانی آن شرکت بازرگانی به حساب می آید در این مقاله به توضیحاتی در مورد شرایط و مدارک و مراحل ثبت شرکت بازرگانی در کرج می پردازیم لطفا مطالعه نمایید

انواع موسسات غیر تجاری در کرج

موسساتی هستند که در کرج در جهتی تشکیل می شوند که فعالیتهای غیر تجاری انجام می دهند .در این مقاله به مطالعه انواع موسسات غیر تجاری در کرج بپردازید.

استعلام شماره ثبت شرکت

بعد از اینکه شرکتها در اداره ثبت شرکتها به ثبت رسیدند و کلیه مراحل ثبت را طی نمودند می توانند شماره ثبت را اخذ نمایند . که این شماره ثبت شرکت قابلیت پیگیری و استعلام را دارد .

مدارک مورد نیاز جهت ثبت شرکت سهامی خاص در کرج

در این مقاله مطالبی در مورد مدارک مورد نیاز جهت ثبت شرکت سهامی خاص در کرج ارائه شده است مقاله را بخوانید.

مشاوره آنی
فرم ارسال نظر و سوال

پاسخ دادن به :

ارسال با تشکر از ارسال نظر . پس از تایید نظر شما درج خواهد شد
در فرم پر شده خطاهایی وجود دارد. لطفا آنها را بررسی کنید.
اعتبارسنجی فرم موفق بود!

جهت مشاوره رایگان کی با شما تماس بگیریم ؟