لوگو سفید ایلیا
ثبت شرکت
ثبت شرکت با مسئولیت محدود در کرج ثبت شرکت سهامی خاص در کرج ثبت شرکت سهامی عام در کرج ثبت شرکت تعاونی در کرج ثبت شرکت تضامنی در کرج ثبت موسسه در کرج
ثبت شرکت های تخصصی
ثبت شرکت بازرگانی در کرج ثبت شرکت تولیدی صنعتی در کرج ثبت شرکت معماری در کرج ثبت شرکت عمرانی ساختمانی در کرج
خدمات ثبت شرکت
مراحل ثبت شرکت در کرج مدارک ثبت شرکت در کرج شرایط ثبت شرکت در کرج مدت زمان ثبت شرکت در کرج هزینه ثبت شرکت در کرج اداره ثبت شرکتها در کرج انتخاب نام شرکت استعلام نام شرکت
ثبت تغییرات شرکت
ثبت تغییرات شرکت در کرج ثبت تغییرات شرکت با مسئولیت محدود در کرج ثبت تغییرات شرکت سهامی خاص در کرج ثبت تغییرات شرکت سهامی عام در کرج ثبت تغییرات موسسه در کرج تنظیم صورتجلسه تغییرات شرکت در کرج
تماس با ما

آموزش ثبت شرکت با مسئولیت محدود در کرج


مطابق ماده 95 قانون تجارت شرکت با مسئولیت محدود به شرکتی گفته می شود که میان  دو یا چند نفر به منظور انجام  امور تجارتی تشکیل شده است  و هرکدام  از شرکاء بدون اینکه سرمایه به سهام یا قطعات سهام تقسیم شده باشد فقط تا میزان سرمایه خود در شرکت مسئول قروض و تعهدات شرکت است (م۹۴ ق ت) در اسم شرکت باید عبارت (با مسئولیت محدود) قید شود و هم چنین اسم شرکت نباید دربرگیرنده نام هیچ کدام از شرکاء باشد در غیر این صورت شریکی که اسم او در اسم شرکت قید شده است در مقابل اشخاص ثالث حکم شریک ضامن را در شرکت تضامنی خواهد داشت.

ثبت شرکت با مسئولیت محدود

ثبت شرکت با مسئولیت محدود آسان ترین و متداول ترین نوع ثبت شرکت ها در قانون تجارت ایران می‌باشد. این نوع شرکت میان  دو یا چند نفر به منظور  انجام فعالیت های تجاری مانند فعالیت‌های بازرگانی، خدماتی، ساختمانی و… در ابعاد کوچک تشکیل می‌شود. این نوع از شرکت‌ به این منظور  با مسئولیت محدود (Limited liability company)(کوته‌سازی: LLC) نامیده می‌شود.

زیرا برخلاف شرکت‌های تضامنی، مسئولیت هرکدام یک از شرکاء در مورد قروض (بدهی‌ها) و تعهدات شرکت، محدود به مبلغ آورده  شده در شرکت است و در صورت عدم کفایت مجبور نیستند اموال شخصی خود را در این راه مصرف نمایند.

به زبانی ساده‌تر در صورتی که شرکت ورشکسته شود و نتواند پاسخگوی طلبکاران باشد تنها سرمایه‌ی شرکاء از بین می‌رود و طلبکاران نمی‌توانند باقی مانده‌ی مطالبات خود را از اموال شرکای شرکت تقاضا و دریافت  کنند.

انتخاب نام برای ثبت شرکت با مسئولیت محدود

در نام شرکت با مسئولیت محدود باید عبارت (با مسئولیت محدود) درج شود در غیر اینصورت شرکت به عنوان شرکت تضامنی شناخته می‌شود و در برابر اشخاص ثالث باید از  مقررات شرکت‌های تضامنی تبعیت کند. هم چنین نام شرکت نباید در بردارنده‌ی اسم هیچ کدام از شرکا باشد که در غیراین صورت شریکی که اسم او در نام شرکت استفاده شده است در مقابل اشخاص ثالث حکم شریک ضامن در شرکت‌ تضامنی را دارد.

حداقل سرمایه برای ثبت شرکت با مسئولیت محدود

حداقل سرمایه برای ثبت شرکت با مسئولیت محدود یک میلیون ریال (یکصد هزار تومان) می‌باشد و ضرورتی وجود ندارد تمام یا قسمتی از این مبلغ به حسابی در بانک واریز شود. سرمایه یک شرکت با توجه به موضوع و سطح فعالیت آن مشخص می‌گردد و در مسائلی هم چون دریافت تسهیلات بانکی یا انعقاد قراردادها یا دریافت نمایندگی‌ها و… می‌تواند بسیار تاثیر گذار باشد.

با این وجود برای ثبت شرکت با مسئولیت محدود هیچ گونه منع قانونی برای مشخص نمودن مقدار سرمایه شرکت وجود ندارد و این امکان وجود دارد تا سرمایه را همان حداقل (یک میلیون ریال) در نظر گرفت.

هم چنین نقل و انتقال سهام در این نوع از شرکت‌ها در یکی از دفاتر اسناد رسمی و یا با تنظیم صورتجلسه‌ی دو مرحله‌ای در اداره ثبت شرکت‌ها صورت می‌گیرد.

شرایط شرکاء، هیئت مدیره و بازرسین برای ثبت شرکت با مسئولیت محدود

شرکت با مسئولیت محدود حداقل با دو نفر شریک تشکیل می‌شود که باید حداقل یکی از شرکا بالای ۱۸ سال سن داشته باشد.

افراد زیر ۱۸ سال نمی‌توانند به عنوان مدیرعامل و یا عضو هیئت مدیره انتخاب شوند و تنها می‌توانند به عنوان شریک انتخاب شوند.

اگر تعداد شرکاء بیشتر از ۱۲ نفر باشد، شرکت باید دارای هیئت نظارت باشد و هیات ذکر شده  باید حداقل سالی یکبار مجمع عمومی شرکاء را تشکیل دهد.

حداقل تعداد مدیران یک نفر می‌باشد و حداکثری برای تعداد اعضای هیئت‌مدیره تعریف نشده است. (بهتر است به منظور  مشخص شدن اکثریت و اقلیت در تصمیم‌گیری‌ها تعداد افراد هیئت‌مدیره فرد باشد)

اعضاء هیئت‌مدیره نباید  جزئی از کارمند دولت باشند.

اعضاء هیئت‌مدیره نباید دارای سابقه کیفری (سوء پیشینه) باشند.

اعضاء هیئت‌مدیره برای مدت نامحدود و یا با توافق شرکاء برای مدت خاصی انتخاب می‌شود.

انتخاب بازرس یا بازرسین کاملا به صورت  اختیاری می باشد.

مدارک مورد نیاز برای ثبت شرکت با مسئولیت محدود در کرج

  1. کارت ملی برابر اصل همه ی سهامداران ارائه گردد.
  2. رونوشت برابر اصل شناسنامه شرکاء و مدیران ارائه گردد.
  3. تقاضانامه ثبت شرکت با مسئولیت محدود در 2 برگ کامل شود و ذیل تقاضانامه به وسیله ی همه ی سهامداران امضا شود
  4. شرکت نامه در 2 برگ کامل شود و امضا ذیل شرکت نامه به وسیله ی همه ی سهامداران به امضا برسد.
  5. اساسنامه در 2 جلد تنظیم شود و ذیل تمام صفحات آن به وسیله ی همه ی سهامداران به امضا برسد.
  6. صورت جلسه مجمع عمومی موسسین و هیئت مدیره در 2 نسخه که به امضا سهامداران و بازرسین رسیده باشد ارائه گردد.
  7. در صورت نیاز مجوز اخذ و ارائه گردد.
  8.  ارائه گواهی عدم سوءپیشینه برای همه ی اعضا الزامی است.
  9.  مجوز در صورت نیاز بنا به تشخیص کارشناس اداره ثبت شرکت ها ارائه گردد.

مزیت های ثبت شرکت با مسئولیت محدود

حداقل اشخاص  تشکیل دهنده برای ثبت شرکت سهامی عام ۵ نفر و در ثبت شرکت سهامی خاص حداقل ۳ نفر می باشد و این در حالی است که ثبت شرکت با مسئولیت محدود تنها با یک نفر شریک قابلیت به  ثبت رسیدن را خواهدداشت. مزایای حداقل سرمایه در شرکت با مسدولیت محدود یک میلیون ریال می باشد ، اما ضروریت  قانونی مبنی بر این رعایت این قانون وجود ندارد.

سرمایه در شرکت با مسئولیت محدود اعلامی می باشد و تنها اقرار مدیر عامل کفایت دارد و نیازی به گواهی بانکی دال بر دریافت سرمایه وجود ندارد. ولی در شرکت های سهامی خاص حداقل سرمایه یک میلیون ریال می باشد با این تفاوت که ضرورت  قانونی وجود دارد که ۳۵% سرمایه را به بانک واریز  کرده و۶۵% درصد مابقی در تعهد سهامداران باقی بماند.

مدیر یا مدیران در شرکت با مسئولیت محدود به صورت موظف یا غیر موظف داخل یا خارج از شرکا برای مدت زمانی محدود یا نامحدود انتخاب می گردند. اما مدیران در شرکت های سهامی اعم از خاص یا عام بایستی به ترتیب دارای ۳و۵ مدیر باشند و فاصله ی زمانی مدیریتی شان دوساله می باشد.

میدان آگهی ها در شرکت های سهامی گسترده تر  از شرکت با مسئولیت محدود می باشد.

مراحل ثبت شرکت با مسئولیت محدود در کرج

تأسیس یک شرکت منوط به ثبت آن در اداره ثبت شرکتها می باشد در ذیل مراحل ثبت شرکت در کرج به ترتیب قید شده است :

1.مرحله‌ی اول: پیدا کردن شریک خوب

در ابتدا بهتر است شریکی انتخاب نمایید که قابل اعتماد باشد تعداد شرکا برای هر شرکت با توجه به قالب های ثبتی شرکت متفاوت می باشد بدین صورت قالب ثبتی شرکت با مسئولیت محدود تعداد نباید از 2 نفر کمتر باشد اما در شرکت سهامی خاص علاوه بر تعداد 3 نفر باید 2 نفر هم به عنوان بازرس و علی البدل انتخاب شود . در نتیجه شرکایی که انتخاب می شود سرمایه شرکت را تأمین می کنند و با توجه به توانایی هایی که دارند می توانند باعث توسعه و پیشرفت شرکت شوند .

2.مرحله‌ی دوم: ثبت نام در سامانه‌ی ثبت شرکت

اداره ثبت شرکت ها مرجع ثبتی می باشد که فعالان تجاری می توانند شرکت خود را در آن اداره ثبت نمایند در نتیجه جهت عدم مراجعه حضوری به آن اداره ، سامانه ای راه اندازی شده است که بتوانند کلیه امورات ثبت شرکت را در آن انجام داد در سامانه که وارد می شوید فرم هایی هستند که باید اطلاعات متقاضی را در آن درج نمایید این اطلاعات باید بر طبق اسناد و مدارک انجام شود.

3.مرحله‌ی سوم: انتخاب نام مناسب برای شرکت

شناسایی یک شرکت توسط نام شرکت انجام می باشد یعنی باید انتخاب نام بر اساس ویژگی هایی باشد که قانون تجارت مشخص کرده است که بتوان هم از آن نام محافظت کرد وهم بتوان بخوبی شرکت را قدرتمند کرد و به مخاطب نشان داد . در نتیجه انتخاب نام شرکت از مراحل مهمی در ثبت شرکت می باشد ، انتخاب 5 نام برای شرکت که سه سیلابی باشد و هم چنین باید استعلامات لازم را قبل از ثبت اخذ نمایید و از عدم تکراری بودن آن اطمینان پیدا کنید .

4.مرحله‌ی چهارم: مشخص کردن مدت و موضوع فعالیت شرکت

موضوع فعالیت شرکت و مدت آن را باید تعیین نمایید موضوع اصلی فعالیت شرکت به صورت محدود و یا نا محدود بودن آن باید در قسمت مربوطه درج شود . بر اساس موضوع فعالیت شرکت می تواند به سوددهی برسد . باید یک موضوعی انتخاب نمایید که بعد از ثبت ناچار به تغییر آن ندهید . باید این موضوع توجه نمایید که انتخاب موضوع فعالیت شرکت باید مجوزهای لازم را از مراجع ذی صلاح اخذ نمایید . یک لیست در سامانه وجود دارد که می توانید از فعالیت های مختلف که نمایش داده می شود نوع فعالیت را انتخاب کنید . در صورتی که وجود نداشته باشد می توان در بخش توضیحات آن موضوع را درج نمایید

5.مرحله‌ی پنجم: وارد کردن آدرس شرکت

در قسمت مربوطه باید نشانی و محل فعالیت شرکت را درج نمایید درج مشخصاتی از قبیل آدرس ، کدپستی ، شماره تماس ، شماره فکس و...

درصورتی که محل مناسبی برای شروع فعالیت پیدا نکرده اید می توانید دز این مرحله از آدرس منزل استفاده نمایید و در قسمت مربوطه اطلاعات را تکمیل نمایید .

6.مرحله‌ی ششم: مشخص کردن سرمایه‌ی اولیه

همانطور که می دانید تعیین سرمایه شرکت ارزش و اعتبار شرکت را در پی دارد بنابراین سرمایه ای را باید مشخص نمایید که درج آن در این قسمت از سامانه الزامی می باشد .الزامی است که سرمایه شرکت از سقف 1 میلیون ریال کمتر نباشد. در شرکتهای با مسئولیت محدود حداقل سرمایه از آن سقف نباید کمتر باشد ولی در شرکت های سهامی باید تعداد سهم و ارزش اسمی آن در این مرحله درج شود.

7.مرحله‌ی هفتم: وارد کردن نام شرکا

تمامی مشخصات شرکت و سهامداران باید در این قسمت درج شود . در صورت وجود تعداد 150 نفر باید بر اساس یک لیست اضافه وارد نمایید که در سیستم این موضوع برای شرکای بالاتر گذاشته شده است.

8.مرحله‌ی هشتم: مشخص کردن سمت اشخاص

در این قسمت درج سمت های شرکا و اعضا باید وارد شود . مانند سمت مدیرعامل ، رئیس هیئت مدیره ، .... هم چنین تاریخی که در شرکت شروع به فعالیت نموده اند باید درج شود.

9.مرحله‌ی نهم: وارد کردن سهام اشخاص

زمانی که سمت و مشخصات اعضا درج شده در این قسمت باید میزان سهامشان نیز مشخص شود.

10.مرحله‌ی دهم: مشخص کردن ارتباط بین اشخاص

در صورت وجود نماینده شرکت اطلاعات آن و اختیاراتی که دارد باید در این قسمت درج شود.

11.مرحله‌ی یازدهم: ثبت شعب شرکت

در صورت وجود شعبه اطلاعات شعبه و مرکز آن درج شود اما در صورت اینکه این شعبه وجود نداشته باشد از ان قسمت می توانید بگذرید.

12.مرحله‌ی دوازدهم: انتخاب روزنامه‌ی سالی/مالی

وارد کردن روز ماه سال و سپس درج کردن روزنامه موسسه و یا شرکت را در لیستی که در سامانه وجود دارد انتخاب نمایید.

13.مرحله‌ی سیزدهم: وارد کردن متن صورت‌جلسه

همان طور که مشخص است تأسیس شرکت با تنظیم اوراقی انجام می شود یکی از اوراق اصلی شرکت صورتجلسه آن می باشد که باید قبل از اقدام به ثبت شرکت تنظیم آن انجام شود و اطلاعات آن در سامانه درج شود.

14.مرحله‌ی چهاردهم: اظهارنامه /تقاضانامه

از اوراق اصلی دیگر شرکت تقاضانامه و یا اظهارنامه می باشد که در این قسمت باید کلیه مفاد آن قید گردد.

15.مرحله‌ی پانزدهم: تکمیل اساسنامه

اوراق مهم دیگر شرکت اساسنامه می باشد که باید کلیه قوانین و شرح فعالیت تعداد اعضا و سمت هرکدام در اساسنامه نوشته شود و این قسمت از سامانه مرتبط به وارد کردن متن اساسنامه می باشد .می توان از متون پیش فرض که در سامانه قرار داد استفاده نمایید و اطلاعات اساسنامه را در سامانه درج نمایید.

16.مرحله‌ی شانزدهم: تکمیل شرکت‌نامه

این مرحله مانند مرحله‌ی قبل است و با زدن «دریافت متن شرکت‌نامه» متن آن در کادر پایینی ظاهر می‌شود و قابل تغییر است.

در انتها خاطر نشان می شویم که در صورت روبرو شدن با هر سوال و مسئله ای می توانید با کرج ثبت در ارتباط باشید.

ارائه دهنده خدمات جامع ثبتی، حقوقی و اداری
ما در هر زمان کنار شما هستیم.

مجتمع ایلیا با دارا بودن دپارتمان های مجزا و با برخورداری از مشاوران برتر ثبتی و حقوقی درراستای ارائه ی خدمات با اقل هزینه ها و در کوتاه ترین زمان ممکن تلاش می نماید

استعلام شماره ثبت شرکت

بعد از اینکه شرکتها در اداره ثبت شرکتها به ثبت رسیدند و کلیه مراحل ثبت را طی نمودند می توانند شماره ثبت را اخذ نمایند . که این شماره ثبت شرکت قابلیت پیگیری و استعلام را دارد .

ثبت آنلاین شرکت در کرج

الزامی است که جهت ثبت شرکت در کرج کلیه مراحل را در اداره ثبت شرکتها انجام شود و این روش به صورت اینترنتی می باشد که در این مقاله اطلاعات لازم قید شده است لطفا مطالعه نمایید

انحلال شرکت با مسئولیت محدود در کرج

انحلال شرکت با مسئولیت محدود در کرج از گونه موارد شایانی می باشد که شرکا و موسسین شرکت بر اساس دلایلی شرکت را منحل می نمایند که در این مقاله به آن موارد اشاره می شود

وظایف مجمع عمومی فوق العاده

مجمع عمومی فوق العاده به منظور رسیدگی و تصمیم گیری درباره کارها و شرایط فوق العاده که تصمیم گیری در مورد آن ها از عهده اختیار و صلاحیت مجمع عمومی خارج باشد، تشکیل می شود. برای کسب اطلاعات بیشتر در این زمینه مقاله را تا انتها مطالعه نمایید.

آئين نامه ثبت مؤسسات غير تجاری

جهت تاسیس موسسات غیرتجاری در ابتدا باید از آیین نامه ثبت موسسات غیرتجاری اطلاعات لازم در مورد ماده های مصوبه قانون داشته باشید که در این مقاله به آن پرداخته می شود

مدارک مورد نیاز جهت ثبت شرکت در کرج

در این مقاله به مدارک مورد نیاز جهت ثبت شرکت در کرج پرداخته شده است.مقاله را بخوانید و اطلاعات خود را بالا ببرید.

ثبت شرکت تعاونی در کرج

اشخاص حقیقی و حقوقی جهت انتفاع نیازهای موجود و رشد اقتصادی می توانند با یکدیگر تشکیل شرکت دهند و با همکاری و تعاون بین یکدیگر جهت پیشرفت و بهبود وضع موجود تلاش خواهند کرد.

انتخاب اسم شرکت در کرج

انتخاب نمودن اسم به منظور ثبت شرکت در کرج یکی از مراحل نخست و مهم ثبت شرکت به شمار می رود. در این مقاله به مطالب مهمی در این مورد پرداخته می شود لطفا مطالعه نمایید

تبدیل شرکت سهامی عام به خاص در کرج

لایحه ی اصلاح قانون تجارت ،تبدیل شدن اختیاری شرکت سهامی خاص را به عام ،به طور مفصل مورد بیان قرار داده است و مقررات لازم را به منظور عملی ساختن آن ارائه می دهد.

ثبت شرکت سهامی خاص در کرج

شرکت سهامی خاص در کرج می بایست تمامی سرمایه را زمان تاسیس تهیه نمایند و قسمتی از سرمایه نیز در حساب بانکی پرداخت شود.

مشاوره آنی
فرم ارسال نظر و سوال

پاسخ دادن به :

ارسال با تشکر از ارسال نظر . پس از تایید نظر شما درج خواهد شد
در فرم پر شده خطاهایی وجود دارد. لطفا آنها را بررسی کنید.
اعتبارسنجی فرم موفق بود!

جهت مشاوره رایگان کی با شما تماس بگیریم ؟