لوگو سفید ایلیا
ثبت شرکت
ثبت شرکت با مسئولیت محدود در کرج ثبت شرکت سهامی خاص در کرج ثبت شرکت سهامی عام در کرج ثبت شرکت تعاونی در کرج ثبت شرکت تضامنی در کرج ثبت موسسه در کرج
ثبت شرکت های تخصصی
ثبت شرکت بازرگانی در کرج ثبت شرکت تولیدی صنعتی در کرج ثبت شرکت معماری در کرج ثبت شرکت عمرانی ساختمانی در کرج
خدمات ثبت شرکت
مراحل ثبت شرکت در کرج مدارک ثبت شرکت در کرج شرایط ثبت شرکت در کرج مدت زمان ثبت شرکت در کرج هزینه ثبت شرکت در کرج اداره ثبت شرکتها در کرج انتخاب نام شرکت استعلام نام شرکت
ثبت تغییرات شرکت
ثبت تغییرات شرکت در کرج ثبت تغییرات شرکت با مسئولیت محدود در کرج ثبت تغییرات شرکت سهامی خاص در کرج ثبت تغییرات شرکت سهامی عام در کرج ثبت تغییرات موسسه در کرج تنظیم صورتجلسه تغییرات شرکت در کرج
تماس با ما

ثبت انحلال شرکت


شرکتها بر اساس مواردی دیگر قادر به فعالیت نمی باشند در این مورد به اصطلاح می گویند که شرکت منحل شده است . انحلال شرکت در لغت به معنای برچیده شدن و یا تعطیل شدن می باشد . هم چنین در اصطلاح تعاون به این معنی می باشد که در صورت عدم فعالیت شرکت و یا نهاد آن مجموعه تعطیل شود هم چنین اختیاراتی که مدیران شرکت دارند سلب گردد . در نتیجه هیئتی تشکیل می شود بنام هیئت تصفیه امور شرکت که به انجام تصفیه حسابهای شرکت می پردازند.

در جهت ثبت انحلال  شرکت می توانید از مشاوران و کارشناسان خبره کرج ثبت راهنمایی لازم را اخذ نمایید.

نحوه ثبت انحلال شرکت

باید به این نکته موسسین توجه نمایند هنگامی که ثبت شرکت و موارد و شرایط قانونی آن از اهمیت ویژه ای برخوردار است انحلال شرکت نیز که جز تغییرات شرکت محسوب می شود ثبت آن به صورت قانونی مهم می باشد . در این مطلب به موارد مهم انحلال شرکت می پردازیم لطفا همراه ما باشید :

در برخی مواقع انحلال شرکت می تواند بادرخواست افراد و شرکا می باشد و در برخی مواقع این مورد انحلال از اداره شرکا نیز خارج می شود و در برخی مواقع باتوجه به شرایط خاص مانند فوت شرکا ، برشکستگی و... این مورد نیز ایجاد می شود .
باید توجه نمایید که همان طور ثبت شرکت در اداره ثبت شرکتها انجام می شود موارد تغییرات شرکت از جمله انحلال شرکت نیز در اداره ثبت شرکتها با تنظیم صورتجلسه تغییرات شرکت با موضوع انحلال شرکت امکان پذیر است .

مدارک مورد نیاز جهت ثبت انحلال شرکت سهامی خاص

 1. ارائه اصل صورت جلسه ی انحلال شرکت که به تایید همه شرکا و مدیر تصفیه رسیده باشد.
 2. ارائه آخرین روزنامه رسمی شرکت.
 3. ارائه رونوشت شناسنامه مدیر تصفیه هر زمان که مدیر تصفیه خارج از سهامداران انتخاب شده باشد.
 4. ارائه اصل روزنامه کثیرالانتشار حاوی آگهی دعوت شرکاء،هر زمان که مجمع با اکثریت شرکاء تشکیل شده باشد.

مدارک مورد نیاز جهت ثبت انحلال شرکت با مسئولیت محدود

 1. ارائه اصل صورت جلسه ی انحلال شرکت که به تایید همه شرکا و مدیر تصفیه رسیده باشد.
 2. ارائه آخرین روزنامه رسمی که آگهی های شرکت در آن چاپ و منتشر می گردد.
 3. ارائه رونوشت شناسنامه مدیر تصفیه چنانچه خارج از شرکاء انتخاب شده باشد.
 4. ارائه سند ثبت دایر بر ارسال دعوت نامه برای شرکاء در صورتی که مجمع عمومی فوق العاده با اکثریت شرکاء تشکیل شده باشد.

مدارک مورد نیاز جهت انحلال شرکت تضامنی

 1. ارائه اصل صورتجلسه انحلال که به تایید همه شرکا و مدیر تصفیه رسیده باشد.
 2. ارائه مدارک شناسایی شرکا.
 3. ارائه مدارک ثبتی شرکت.

مدارک مورد نیاز جهت ثبت انحلال موسسه

 1. ارائه اصل صورت جلسه ی انحلال شرکت که به تایید همه شرکا و مدیر تصفیه رسیده باشد.
 2. ارائه رونوشت شناسنامه ی کلیه ی شرکا.
 3. ارائه رونوشت شناسنامه مدیر تصفیه چنانچه خارج از شرکاء انتخاب شده باشد.
 4. ارائه آخرین روزنامه رسمی که آگهی های موسسه در آن چاپ و منتشر می شود.

دلایل خاص انحلال شرکت

به عنوان نمونه دلایل انحلال شرکت با مسئولیت محدود در ماده 114 قانون تجارت عنوان شده است که در این مورد شامل موارد ذیل است :

۱- در صورت تصمیم عده‌ای از شرکا که مقدار بهره آنها بیشتر از نصف سرمایه شرکت باشد.(بند ب م ۱۱۴ ق. ت)این اکثریت، یک اکثریت سرمایه‌ای می باشد. بدین جهت اگر فقط حتی دو نفر از بیست نفر شرکا بیش از ۵۰% سرمایه شرکت را داشته باشند،هر زمان که بخواهند میتوانند شرکت را به استناد این بند منحل کنند.

بند فوق از موارد مهم و ضروری می باشد و در هیچ یک از موارد نمی توان اکثریت سرمایه را تغییر داد . به عنوان مثال نمی توان اکثریت از 80% به 20% قرار داد .

لازم به ذکر است که این بند امکان دارد سبب سو استفاده بعضی شرکا که دارای اکثریت سرمایه‌اند و باعث از بین رفتن حقوق سایرین شرکا شود. چون آنها میتوانند با تهدید سایرین شرکا به حل شدن، نظرات و تصمیمات خود را در شرکت اعمال کنند.

۲- هنگامی که به واسطه ضررهای وارد شده به شرکت، نیمی از سرمایه شرکت از بین برود و یک نفر از شرکا تقاضای انحلال کند و دادگاه نیز دلیل های او را موجه بداند. شرکای دیگر نیز نخواهند سهمی را که در صورت انحلال به او تعلق دارد بپردازند و او را از شرکت اخراج کنند.

ارائه دهنده خدمات جامع ثبتی، حقوقی و اداری
ما در هر زمان کنار شما هستیم.

مجتمع ایلیا با دارا بودن دپارتمان های مجزا و با برخورداری از مشاوران برتر ثبتی و حقوقی درراستای ارائه ی خدمات با اقل هزینه ها و در کوتاه ترین زمان ممکن تلاش می نماید

ثبت انحلال شرکت

شرکتها بر اساس مواردی دیگر قادر به فعالیت نمی باشند در این مورد به اصطلاح می گویند که شرکت منحل شده است. انحلال شرکت از موارد مهم تغییرات شرکت می باشد که بعد از ثبت این امکان برای کلیه شرکت وجود دارد که در این مقاله توضیحاتی می پردازیم لطفا مطالعه نمایید .

تغییر موضوع شرکت مسئولیت محدود در کرج

مجمع عمومی فوق العاده تشکیل می شود و موضوع تغییر فعالیت شرکت با مسئولیت محدود در کرج در آن مجمع ذکر می شود و در پایان جلسه صورتجلسه آن نیز تنظیم می گردد دراین مقاله به توضیحات بیشتر پرداخته می شود

مجمع عمومی فوق العاده چیست ؟

از اجتماع مالکان سهام مجمع عمومی فوق العاده شرکت سهامی تشکیل می گردد. در این مقاله می توانید از وظایف مجمع عمومی فوق العاده اطلاعاتی را کسب نمایید .

آگهی تغییرات شرکت سهامی خاص

شرکتهای سهامی خاص در کرج بعد از تاسیس می توانند در مواردی که در اساسنامه قرار دارد تغییراتی نیز اعمال نمایند و الزامی است که این تغییرات آگهی آن بعد از ثبت در اداره ثبت شرکتها منتشر شود.

ورود و خروج شرکای شرکت در کرج

ر زمانی که شرکتی در کرج تاسیس می شود اعضا و شرکایی برای خود انتخاب می نمایند که این اعضا و شرکا می توانند بر اساس دلایلی با شرکت دیگر همکاری نداشته باشندکه در این مقاله می توانید از شرایط لازم ورود و خروج شریک اطلاعات لازم را مطالعه نمایید .

انواع تغییرات شرکت

هر کدام یک از تغییرات شرکت تابع مقررات و قوانینی می باشد که مخصوص به خود است و چارچوب هایی دارد که به خود متعلق می باشد به همین منظور این تغییرات برای رشد و توسعه هر شرکتی از اهمیت خاص و ویژه ای برخوردار می باشد.

مراحل ثبت تغییرات شرکت در کرج

پس از ثبت شرکت در کرج این امکان وجود دارد که سهامداران و اعضای هیئت مدیره تصمیم به اعمال تغییراتی در شرکت بگیرند

تغییر موضوع فعالیت شرکت در کرج

موضوع و مبحث تعیین موضوع شرکت در کرج یکی از مهم ترین و بنیادی ترین مبحث ها در تأسیس و راه اندازی شرکت در کرج است. بعد از ثبت شرکت موضوع فعالیت شرکت نیز امکان تغییر را دارد که در این مقاله مطالبی را مطالعه نمایید

ثبت تغییر آدرس شرکت در کرج

در برخی مواقع شرکت ها بر اساس دلایلی محل فعالیت خود را در کرج جابجا میکنند در کلیه شرکت ها می توانید با صورتجلسه مجمع عمومی فوق العاده تغییر آدرس شرکت در کرج را اعمال نمایید

ثبت تغییرات شرکت چگونه صورت می گیرد ؟

گاهی ممکن است در شرکت الزاماتی به وجود بیاید که نیاز باشد تغییر و تحولاتی در آن صورت بگیرد .مقصود و هدف از دگرگونی ها و تصمیم های شرکت ها تمامی دگرگونی ها و تصمیم های شرکت می باشد

مشاوره آنی
فرم ارسال نظر و سوال

پاسخ دادن به :

ارسال با تشکر از ارسال نظر . پس از تایید نظر شما درج خواهد شد
در فرم پر شده خطاهایی وجود دارد. لطفا آنها را بررسی کنید.
اعتبارسنجی فرم موفق بود!

جهت مشاوره رایگان کی با شما تماس بگیریم ؟