لوگو سفید ایلیا
ثبت شرکت
ثبت شرکت با مسئولیت محدود در کرج ثبت شرکت سهامی خاص در کرج ثبت شرکت سهامی عام در کرج ثبت شرکت تعاونی در کرج ثبت شرکت تضامنی در کرج ثبت موسسه در کرج
ثبت شرکت های تخصصی
ثبت شرکت بازرگانی در کرج ثبت شرکت تولیدی صنعتی در کرج ثبت شرکت معماری در کرج ثبت شرکت عمرانی ساختمانی در کرج
خدمات ثبت شرکت
مراحل ثبت شرکت در کرج مدارک ثبت شرکت در کرج شرایط ثبت شرکت در کرج مدت زمان ثبت شرکت در کرج هزینه ثبت شرکت در کرج اداره ثبت شرکتها در کرج انتخاب نام شرکت استعلام نام شرکت
ثبت تغییرات شرکت
ثبت تغییرات شرکت در کرج ثبت تغییرات شرکت با مسئولیت محدود در کرج ثبت تغییرات شرکت سهامی خاص در کرج ثبت تغییرات شرکت سهامی عام در کرج ثبت تغییرات موسسه در کرج تنظیم صورتجلسه تغییرات شرکت در کرج
تماس با ما

اخذ گرید در کرج


اخذ گرید  یا به عبارت دیگر رتبه بندی  یکی از مهم ترین مواردی می باشد که اشخاص حقیقی و حقوقی بعد از ثبت شرکت بایستی انجام بدهند.

به بیان دیگری رتبه بندی در کرج نوعی اندازه گیری و مقیاس به منظور مشخص شدن سطح کیفیت و کمیت یک شرکت در کرج می باشد.می توان گفت که رتبه بندی یک ملاک و یک معیار می باشد که معاونت برنامه ریزی و نظارت راهبردی ریاست جمهوری به منظور نظارت بر خدمات و کیفیت فعالیت شرکت ها انجام می دهد.

براساس نوعی که گریدها دارند رتبه بندی شرکت ها  متفاوت می باشد. شرکت ها انواع مختلفی دارند به طور مثال رتبه بندی شرکت های پیمانکاری با شرکت های مشاور متفاوت می باشد, شرکت های پیمانکاری براساس رتبه بندی از 1 تا 5  رتبه بندی می شوند اما شرکت های مشاور از رتبه 1 تا 3 رتبه بندی می شوند, برای مشاوره و اخذ راهنمایی درباره شرکت ها و نحوه رتبه بندی آن ها می توانید از مشاوران و کارشناسان حقوقی موسسه حقوقی کرج ثبت بهره مند شوید. برای کسب رتبه مناسب بایستی برخی پارامترها و خصوصیات را داشته باشید زیرا کمیته تشخیص صلاحیت و رتبه بندی براساس این شرایط و پارامترها رتبه مناسب را برای شرکت صادر می نماید.

شرایط لازم جهت اخذ گرید در کرج

شرایط لازم جهت اخذ گرید درکرج به شرح ذیل می باشد:

نخستین شرط از شروط اخذ گرید این می باشد که بایستی یک شرکت در اداره ثبت شرکت ها به ثبت برسد و بیشتر از نصف اعضای هیئت مدیره هم بایستی حداقل دربردارنده مدرک کارشناسی باشند.

اعضای هیئت مدیره هم می بایست حداقل یکی از ذیل را داشته باشند:

به کارگیری یک مهندس با سابقه 7 سال سابقه بیمه و زمینه کاری مرتبط که ترجیحا سابقه ی بیمه آن از شرکت دارای رتبه رد شده باشد.

وجود دو مهندس با 3 سال سابقه بیمه مرتبط و زمینه کاری مرتبط از الزامات و ضروریات می باشد.

حال در صورتی که شرکتی دو مهندس با سابقه بیمه در اعضای هیئت مدیره شرکت داشته باشد می تواند در دو شاخه متفاوت تقاضای اخذ رتبه داشته باشد.

رتبه بندی شرکت در کرج

رتبه بندی شرکت ها در بخش های زیر انجام می گیرد:

 1. رتبه بندی پیمانکاری.
 2. رتبه بندی مشاوران.
 3. رتبه بندی شرکت های انفورماتیک.
 4. رتبه بندی شرکت های EPC.
 5. رتبه بندی انبوه سازان.

با توجه به توان یا پایه به منظور دریافت رتبه بندی پیمانکاران به تشریح ذیل طبقه بندی می شوند:

نوع اول: پیمانکاران حقیقی و اشخاص حقوقی بخش خصوصی ایرانی که صددرصد ( ۱۰۰ %) سهم الشرکه یا سهام آن ها متعلق به اشخاص حقیقی ایرانی باشد.

نوع دوم: پیمانکارانی که صددرصد( ۱۰۰ %) مالکیت سهم الشرکه یا سهام آنها متعلق به دولت، شهرداری ها، موسسات یا نهادها و ارگانهای انقلاب اسلامی یا دیگر مؤسسات عمومی و عام المنفعه باشد.شرکت های دولتی که با اجازۀ قانون تشکیل می شوند، نوع دو محسوب می شوند.

نوع سوم: گروه های مشارکت و سایر پیمانکارانی که حائز شرایط نوع اول و دوم نباشند، نوع سوم محسوب می شوند.شرکت هایی که صددرصد ( ۱۰۰ %) سهام آنها متعلق به اشخاص حقیقی و حقوقی نوع اول باشد، نوع یک محسوب می شوند.سایر اشخاص حقوقی عمومی (نظیر دولت، سازمان های دولتی، شهرداری ها، نهادها و مؤسسات عمومی غیردولتی و …) از نظر این آیین نامه پیمانکار محسوب نمی شوند.

پیمانکاران  با توجه به معیارهای صلاحیت در پنج پایه(از بزرگ به کوچک از نظر توان و ظرفیت)به شرح زیر طبقه بندی می شوند:

 1. پیمانکاران پایه یک.
 2. پیمانکاران پایه دو.
 3. پیمانکاران پایه سه.
 4. پیمانکاران پایه چهار.
 5. پیمانکاران پایه پنج.
معیارهای صلاحیت

معیارهای تشخیص صلاحیت پیمانکاران عبارت است از:

 1. ارزشیابی.
 2. تخصص و تجربه.
 3. توان مالی.

مدارک مورد نیاز جهت اخذ گرید در کرج

 1. تعهد نامه سازمان یا ضمانت نامه محضری و تعهد نامه منع مداخله کارکنان دولت ارائه گردد.قابل ذکر است که تعهد نامه محضری برای کلیه اعضای هیئت مدیره الزامی است.
 2. جهت اخذ رتبه تقاضای رتبه بندی در سربرگ شرکت با شماره تلفن و آدرس شرکت می بایستی با آخرین آدرس طبق روزنامه برابر باشد.
 3. اصل گواهینامه رتبه بندی در صورت دارا بودن رتبه قبلی ارائه گردد.
 4. کپی برابر اصل کلیه روزنامه های رسمی و اوراق ثبتی شامل: شرکتنامه و تقاضانامه،اساسنامه از طریق سازمان ثبت شرکت ها ارائه گردد.
 5. آخرین صورتجلسه سهامداران ارائه گردد.
 6. رونوشت شناسنامه و کارت ملی و مدارک تحصیلی در قطع A4ارائه گردد.
 7. رونوشت برابر اصل مدارک تحصیلی و اصل مدارک تحصیلی جهت بازدید کارشناس.
 8. کپی کارت پایان خدمت فارغ التحصیلان تا ۳ سال گذشته ارائه گردد.
 9. آدرس و شماره تلفن افراد امتیاز آور و سهام داران ۵% و زیر ۵% سهم در سربرگی که دارای شماره تاریخ و آدرس باشد بایستی ارائه گردد.
 10. اصل پرینت گواهی تامین اجتماعی ارائه گردد.
 11. رونوشت موافقت نامه یا قرارداد به همراه تاییدیه کارکردها (پشت هر پیمان) ارائه گردد.
 12. تاییدیه کارکردها شامل: مفاصا حساب بیمه، سند ذیحسابی،آخرین صورت وضعیت تایید شده توسط کارفرمای اصلی بهمراه نامه گواهی تایید کار انجام شده در سربرگ کارفرما ارائه گردد.
 13. اظهارنامه مالیاتی تایید شده توسط سرممیز مالیاتی مربوطه شامل ترازنامه و جدول شماره ۶ هم چنین جدول سود و زیان جدول شماره 5 ارائه گردد.

جهت کسب اطلاعات بیشتر و دریافت مشاوره برای اخذ رتبه شرکت،با همکاران ما در کرج ثبت تماس حاصل نمایید.

از اینکه تا انتهای مقاله همراه ما بودید صمیمانه سپاسگزاریم.

ارائه دهنده خدمات جامع ثبتی، حقوقی و اداری
ما در هر زمان کنار شما هستیم.

مجتمع ایلیا با دارا بودن دپارتمان های مجزا و با برخورداری از مشاوران برتر ثبتی و حقوقی درراستای ارائه ی خدمات با اقل هزینه ها و در کوتاه ترین زمان ممکن تلاش می نماید

اخذ گرید در کرج

اخذ گرید در کرج یا به عبارت دیگر رتبه بندی در کرج یکی از مهم ترین مواردی می باشد که اشخاص حقیقی و حقوقی بعد از ثبت شرکت در کرج بایستی انجام بدهند.

مشاوره آنی
فرم ارسال نظر و سوال

پاسخ دادن به :

ارسال با تشکر از ارسال نظر . پس از تایید نظر شما درج خواهد شد
در فرم پر شده خطاهایی وجود دارد. لطفا آنها را بررسی کنید.
اعتبارسنجی فرم موفق بود!
پرسش و پاسخ های شما
علی
مشکل اخز گرید
پاسخ
کرج ثبت
کرج ثبت
مشکل اخذ گریدتون چیه ؟
پاسخ

جهت مشاوره رایگان کی با شما تماس بگیریم ؟