لوگو سفید ایلیا
ثبت شرکت
ثبت شرکت با مسئولیت محدود در کرج ثبت شرکت سهامی خاص در کرج ثبت شرکت سهامی عام در کرج ثبت شرکت تعاونی در کرج ثبت شرکت تضامنی در کرج ثبت موسسه در کرج
ثبت شرکت های تخصصی
ثبت شرکت بازرگانی در کرج ثبت شرکت تولیدی صنعتی در کرج ثبت شرکت معماری در کرج ثبت شرکت عمرانی ساختمانی در کرج
خدمات ثبت شرکت
مراحل ثبت شرکت در کرج مدارک ثبت شرکت در کرج شرایط ثبت شرکت در کرج مدت زمان ثبت شرکت در کرج هزینه ثبت شرکت در کرج اداره ثبت شرکتها در کرج انتخاب نام شرکت استعلام نام شرکت
ثبت تغییرات شرکت
ثبت تغییرات شرکت در کرج ثبت تغییرات شرکت با مسئولیت محدود در کرج ثبت تغییرات شرکت سهامی خاص در کرج ثبت تغییرات شرکت سهامی عام در کرج ثبت تغییرات موسسه در کرج تنظیم صورتجلسه تغییرات شرکت در کرج
تماس با ما

تغییر موضوع فعالیت شرکت در کرج


موضوع و مبحث تعیین موضوع شرکت در کرج یکی از مهم ترین و بنیادی ترین مبحث ها در تأسیس و راه اندازی شرکت در کرج است. مطابق بند 2 اساسنامه مشخص نمودن موضوع فعالیت هر شرکتی نشانگر و بیانگر هویت و بنیاد شرکت می باشد.

تغییر موضوع فعالیت شرکت در کرج

به همین جهت موضوع شرکت در کرج از اهمیت بسیار زیادی برخوردار می باشد موضوعات شرکت به سه دسته طبقه بندی می شود که به شرح ذیل می باشد :

 1. موضوع هایی که به صورت کلی قابلیت ثبت شدن را ندارند و قادر نمی باشد فعالیت نمایند.
 2. موضوع هایی که قبل از آن که ثبت شوند به دریافت مجوز نیازمند می باشند.
 3. موضوع هایی که بدون اخذ مجوز از نهاد ها و دایره ها ثبت می شوند و نیازمند مجوز نمی باشند.

موضوع هایی که به دریافت جواز از اداره ها و سازمان ها وابسته می باشد دربردارنده 23 ماده می باشند. از جمله این موارد می توان به مواردی از قبیل فعالیت هایی که به کارهای مربوطه و کارهای مالی و بانکی کشور مربوط می باشد، موضوع فعالیت شرکت های تعاونی، موضوع فعالیت فرش دستباف، موضوع فعالیت حج و زیارت و ...... اشاره داشت.

فعالیت های دیگری که دربردارنده این 23 ماده نمی باشند قبل از آن که شرکت ثبت گردد نیازمند به اخذ مجوز از مرجع های ذیصلاح نمی باشند.

تغییر موضوع فعالیت شرکت در کرج به چه صورتی می باشد؟

در حقیقت هدفی که شرکت به منظور آن تاسیس و تشکیل شده است موضوع فعالیت شرکت می باشد.به همین جهت موضوع یا هدف چنانچه اعضای شرکت مصلحت بدانند قادر می باشد افزایش، کاهش و یا حتی تغییر داشته باشد. کلیه اشکال شرکت ها قادر می باشند موضوع  فعالیت شرکت خودشان را تغییر دهند.

مجمع عمومی فوق العاده  که در آن پی درپی تصویب و اظهار مراحل به اداره ثبت شرکت ها و آگهی به منظور آگاهی و اطلاع عموم صورت می پذیرد عهده دار تغییر موضوع شرکت در کرج می باشد . در صورتی که مجوز تغییر از مرجع های صلاحیت دار دریافت شود و به اداره ثبت شرکت ها تسلیم گردد این امر ممکن می شود. چنانچه موضوع شرکت در کرج مجوزی می باشد بایستی به منظور دریافت مجوزهایی که مورد نیاز و الزامی می باشد از مرجع های صلاحیت دار مبادرت نمود. بایستی از بین موضوع هایی که جایز و قانونی می باشند و قابلیت ثبت را دارند موضوع بدیع یا موضوع غیر اصلی انتخاب گردد.

مدارک لازم جهت تغییر موضوع فعالیت شرکت در کرج

مدارک لازم به منظور تغییر موضوع فعالیت شرکت در کرج به شرح ذیل می باشد :

 1. صورت جلسه ارائه گردد.
 2. رونوشت آگهی تاسیس و روزنامه تاسیس ارائه گردد.
 3. در صورتی که تغییراتی وجود دارد رونوشت روزنامه رسمی آخرین تغییرات ارائه گردد.
 4. رونوشت برابر با اصل مدارک شناسایی کلیه اعضای شرکت ارائه گردد.
 5. در صورت نیاز بایستی مجوز از مراجع ذیصلاح دریافت شود.

مرحله های تغییر موضوع فعالیت شرکت در کرج با توجه به نوع شرکت سهامی خاص با شرکت با مسئولیت محدود متمایز می باشد.

مرحله های ثبت تغییر موضوع قعالیت شرکت سهامی خاص در کرج به شرح ذیل می باشد:

 1. مجمع عمومی فوق العاده تشکیل گردد.
 2. یک صورت جلسه تنظیم شود و ذیل آن به وسیله اعضای هیات رئیسه به امضا برسد.
 3. در صورتی که نیاز باشد و کارشناس تشخیص بدهد  مجوز دریافت شود.
 4. فهرست سهامدارانی که در جلسه حاضر بودند همراه با امضای آن ها تهیه شود.
 5. اصل صورت جلسه ، لیست سهامداران حاضر در جلسه، اصل روزنامه آگهی دعوت و جواز دریافت شده به اداره ثبت شرکت ها ارائه گردد.

مراحل تغییر موضوع شرکت در کرج و الحاق به موضوع شرکت با مسئولیت محدود به شرح ذیل می باشد:

 1. مجمع عمومی فوق العاده تشکیل شود و صورت جلسه تنظیم گردد و ذیل آن به وسیله تمامی شرکا با ذکر مقدار سهم الشرکه خود به امضا برسد.
 2. در صورتی که موضوع شرکت به دریافت مجوز خاص از مراجع ذیصلاح  نیازمند باشد، بایستی به اداره ثبت شرکت ها مراجعه  نمایید و برگ استعلام  را دریافت نمایید و به مرجع مربوطه تحویل دهید  و در طی فرصت تعیین شده جواب استعلام را دریافت نمایید و همراه با صورتجلسه به اداره ثبت ارائه دهید.
 3. بعد از آن که مدارک به وسیله درخواست کننده تحویل داده شد دفاتر ثبت به امضا خواهد رسید.

در تنظیم موضوع فعالیت در کرج ، توجه به نکات ذیل حائز اهمیت است:

 1. کلیه موضوعات شرکت این قابلیت را دارند که تغییر کنند.
 2. در تنظیم الحاق به موضوع یا تغییر موضوع شرکت تدوین و تهیه موضوع های بازرگانی که جز جدانشدنی فعالیت هر شرکت می باشد اهمیت دارد بسیار مهم می باشد.
 3. موضوع فعالیت در شرکت های تعاونی به صورت تک موضوعی می باشد.
 4. موضوع های شرکت های تجاری بایستی از موضوع های فعالیت موسسه های غیرتجاری تشخیص داده شود.
 5. در قالب شرکت های چندمنظوره تنظیم موضوع های گوناگون در کنار یکدیگر مکان پذیر است.

آن چه که در مطالب فوق به منظور شما متقاضیان محترم ذکر گردید مجموعه ای از شیوه ثبت تغییرات در موضوع فعالیت شرکت ها در کرج و یا الحاق به موضوع می باشد. همانند تمامی موردهای تخصصی این مسئله هم به آگاهی و اطلاعات کاملا حقوقی و قانونی نیازمند می باشد به همین منظور بهترین راه این می باشد که جهت جلوگیری از اتلاف وقت و مطلوب تر شدن مرحله های مربوط به ثبت شرکت ها و هر آن چه که به آن مربوط  می باشد با کارشناسان و مشاوران با تجربه و کاردان ما در کرج ثبت تماس حاصل فرمایید و با ما در ارتباط باشید.

ارائه دهنده خدمات جامع ثبتی، حقوقی و اداری
ما در هر زمان کنار شما هستیم.

مجتمع ایلیا با دارا بودن دپارتمان های مجزا و با برخورداری از مشاوران برتر ثبتی و حقوقی درراستای ارائه ی خدمات با اقل هزینه ها و در کوتاه ترین زمان ممکن تلاش می نماید

ورود و خروج شرکای شرکت در کرج

ر زمانی که شرکتی در کرج تاسیس می شود اعضا و شرکایی برای خود انتخاب می نمایند که این اعضا و شرکا می توانند بر اساس دلایلی با شرکت دیگر همکاری نداشته باشندکه در این مقاله می توانید از شرایط لازم ورود و خروج شریک اطلاعات لازم را مطالعه نمایید .

مراحل ثبت تغییرات شرکت در کرج

پس از ثبت شرکت در کرج این امکان وجود دارد که سهامداران و اعضای هیئت مدیره تصمیم به اعمال تغییراتی در شرکت بگیرند

انواع تغییرات شرکت

هر کدام یک از تغییرات شرکت تابع مقررات و قوانینی می باشد که مخصوص به خود است و چارچوب هایی دارد که به خود متعلق می باشد به همین منظور این تغییرات برای رشد و توسعه هر شرکتی از اهمیت خاص و ویژه ای برخوردار می باشد.

ثبت تغییر آدرس شرکت در کرج

در برخی مواقع شرکت ها بر اساس دلایلی محل فعالیت خود را در کرج جابجا میکنند در کلیه شرکت ها می توانید با صورتجلسه مجمع عمومی فوق العاده تغییر آدرس شرکت در کرج را اعمال نمایید

آگهی تغییرات شرکت سهامی خاص

شرکتهای سهامی خاص در کرج بعد از تاسیس می توانند در مواردی که در اساسنامه قرار دارد تغییراتی نیز اعمال نمایند و الزامی است که این تغییرات آگهی آن بعد از ثبت در اداره ثبت شرکتها منتشر شود.

تغییر موضوع فعالیت شرکت در کرج

موضوع و مبحث تعیین موضوع شرکت در کرج یکی از مهم ترین و بنیادی ترین مبحث ها در تأسیس و راه اندازی شرکت در کرج است. بعد از ثبت شرکت موضوع فعالیت شرکت نیز امکان تغییر را دارد که در این مقاله مطالبی را مطالعه نمایید

مجمع عمومی فوق العاده چیست ؟

از اجتماع مالکان سهام مجمع عمومی فوق العاده شرکت سهامی تشکیل می گردد. در این مقاله می توانید از وظایف مجمع عمومی فوق العاده اطلاعاتی را کسب نمایید .

تغییر موضوع شرکت مسئولیت محدود در کرج

مجمع عمومی فوق العاده تشکیل می شود و موضوع تغییر فعالیت شرکت با مسئولیت محدود در کرج در آن مجمع ذکر می شود و در پایان جلسه صورتجلسه آن نیز تنظیم می گردد دراین مقاله به توضیحات بیشتر پرداخته می شود

ثبت انحلال شرکت

شرکتها بر اساس مواردی دیگر قادر به فعالیت نمی باشند در این مورد به اصطلاح می گویند که شرکت منحل شده است. انحلال شرکت از موارد مهم تغییرات شرکت می باشد که بعد از ثبت این امکان برای کلیه شرکت وجود دارد که در این مقاله توضیحاتی می پردازیم لطفا مطالعه نمایید .

ثبت تغییرات شرکت چگونه صورت می گیرد ؟

گاهی ممکن است در شرکت الزاماتی به وجود بیاید که نیاز باشد تغییر و تحولاتی در آن صورت بگیرد .مقصود و هدف از دگرگونی ها و تصمیم های شرکت ها تمامی دگرگونی ها و تصمیم های شرکت می باشد

مشاوره آنی
فرم ارسال نظر و سوال

پاسخ دادن به :

ارسال با تشکر از ارسال نظر . پس از تایید نظر شما درج خواهد شد
در فرم پر شده خطاهایی وجود دارد. لطفا آنها را بررسی کنید.
اعتبارسنجی فرم موفق بود!

جهت مشاوره رایگان کی با شما تماس بگیریم ؟