لوگو سفید ایلیا
ثبت شرکت
ثبت شرکت با مسئولیت محدود در کرج ثبت شرکت سهامی خاص در کرج ثبت شرکت سهامی عام در کرج ثبت شرکت تعاونی در کرج ثبت شرکت تضامنی در کرج ثبت موسسه در کرج
ثبت شرکت های تخصصی
ثبت شرکت بازرگانی در کرج ثبت شرکت تولیدی صنعتی در کرج ثبت شرکت معماری در کرج ثبت شرکت عمرانی ساختمانی در کرج
خدمات ثبت شرکت
مراحل ثبت شرکت در کرج مدارک ثبت شرکت در کرج شرایط ثبت شرکت در کرج مدت زمان ثبت شرکت در کرج هزینه ثبت شرکت در کرج اداره ثبت شرکتها در کرج انتخاب نام شرکت استعلام نام شرکت
ثبت تغییرات شرکت
ثبت تغییرات شرکت در کرج ثبت تغییرات شرکت با مسئولیت محدود در کرج ثبت تغییرات شرکت سهامی خاص در کرج ثبت تغییرات شرکت سهامی عام در کرج ثبت تغییرات موسسه در کرج تنظیم صورتجلسه تغییرات شرکت در کرج
تماس با ما

انحلال شرکت با مسئولیت محدود در کرج


انحلال شرکت با مسئولیت محدود در کرج از گونه موارد شایانی می باشد که شرکا و موسسین شرکت بر اساس دلایلی شرکت را منحل می نمایند که در ذیل به این موارد اشاره می شود :

دلایل عام انحلال شرکت با مسئولیت محدود در کرج

شرکت با مسئولیت محدود مانند هر شرکت دیگری در موارد زیر منحل می‌شود:

  1. چنانچه هدفی که شرکت به منظور آن راه اندازی شده است اجرا  نشده باشد و یا به طور کلی امکان دستیابی به آن غیر ممکن باشد شرکت منحل می شود.
  2. در صورتی که برای شرکت مدت زمان مشخصی  در نظر گرفته شود و این زمان بگذرد ولی شرکا تمایلی به تمدید آن نداشته باشند شرکت منحل می شود.
  3. تصمیم همه شرکا: از آنجایی که کلیه ی شرکا قرارداد تاسیس شرکت را میان خود منعقد کرده اند به همین علت با موافقت همه شرکا می توانند شرکت را منحل کنند و از این قرارداد صرف نظر کنند.  
  4. منتفی شدن تعدد شرکا، در صورتی که شرکا از ادامه فعالیت صرف نظر کنند و یک شریک در شرکت باقی بماند شرکت منحلمی شود.
  5. درصورت ورشکستگی ، وقتی شرکتی به عنوان ورشکسته اعلام می شود به این معنی می باشد که شرکت در پرداخت مبالغی که بر عهده شرکت می باشد توانایی لازم را ندارد.لازم به ذکر است که شرکت بعد  از اعلام ورشکستگی در اداره امور شرکت  دیگری  هیچ گونه دخالتی نخواهد داشت و شرکت منحل می شود.

دلایل خاص انحلال شرکت با مسئولیت محدود در کرج

قانون تجارت در بند‌های «ب» ، «ج» و «د» ماده 114 موارد اختصاصی انحلال شرکت با مسئولیت محدود را بیان کرده است. این موارد عبارت است از:

 1- چنانچه تعدادی از شرکا که اندازه  سهم آن‌ها بیشتر از نصف سرمایه شرکت باشد تصمیم به انحلال  بگیرند. (بند ب م 114 ق. ت) این اکثریت، اکثریت سرمایه‌ای می باشد. در نتیجه  هنگامی که دو نفر از بیست نفر شریک بیشتر از 50% سرمایه شرکت را در بر داشته باشند، در هر زمان که بخواهند  این امکان برایشان فراهم م باشد تا شرکت را بر اساس این بند منحل کنند.

این بند  چنین بیان می دارد که به هیچ صورتی  اکثریت سرمایه‌ای  را نمی توان  تغییر داد. مثلاً نمی‌توان اکثریت را 70% یا 30% قرارداد.

شایان ذکر است که  ممکن است بعضی از  شرکا که دارای اکثریت سرمایه می باشند ‌از  این بند سو استفاده  کنند و سبب از بین رفتن حقوق شرکا ی دیگر شود، زیرا آن‌ها می‌توانند با ترعیب شرکای دیگر  به منحل نمودن شرکت  ، نظرات و تصمیمات خودشان را در شرکت اجرا کنند.

2- در صورتی که به علت زیان هایی که  به شرکت وارد شده است  نصف سرمایه شرکت ضایع شود و یکی از شرکا درخواست منحل شدن شرکت را داشته باشد و دادگاه هم دلایل او را مورد تایید قرار دهد و موجه بداندهم چنین  شرکایی که در شرکت حاضر نباشند سهمی را که در هنگام منحل شدن  به او تعلق می‌گیرد را  پرداخت کنند  و او را از شرکت خارج نمایند.

نکات حائز اهمیت در رابطه با این بند :

الف. منحل شدن شرکت منوط به این است که یکی از شرکا از دادگاه درخواست منحل شدن شرکت را داشته باشد .

ب‌. تقاضای منحل شدن شرکت  از دادگاه تنها  در صورت ایجاد  زیانی می باشد که نصف سرمایه شرکت را ضایع کند.

ت‌. در صورتی حکم انحلال شرکت به وسیله ی  دادگاه صادر می‌شود که شرکا ی دیگری حضور نداشته  نباشند تا  سهم شریک درخواست کننده ی منحل شدن شرکت را بپردازند. این مطلب بیانگر این می باشد که شریک متقاضی انحلال بایستی ثابت کند که ضرر شخصی او بدون منحل شدن شرکت ممکن نخواهد بود پس ههر زمانی که  شرکا بتوانند سهم او را بپردازند دلیل موجهی برای منحل شدن شرکت وجود نحواهد داشت.

3- با توجه به  بند د ماده 114 قانون تجارت چنانچه یکی از شرکا فوت شود و براساس  اساسنامه شرکت، فوت شریک موجب منحل شدن شرکت شود شرکت منحل خواهد شد.

این بند به این خاطر وجود دارد که شرکت با مسئولیت محدود جنبه ی شخصی دارد  یعنی در این شرکت شخصیت شریک بسیار مهم است.

مدارک انحلال شرکت با مسئولیت محدود در کرج

برای ثبت انحلال این شرکت به این مدارک نیار خواهید داشت:

  1. اصل صورت جلسه انحلال شرکت ارائه شود.
  2. آخرین روزنامه رسمی که آگهی های شرکت در آن چاپ می شود ارائه شود.
  3. رونوشت  شناسنامه مدیر تصفیه در صورتی که خارج از شرکاء انتخاب شده باشد ارائه شود.
  4. سند ثبت دایر بر ارسال دعوت نامه برای شرکاء در صورتی که مجمع عمومی فوق العاده با بیشتر شرکاء تشکیل شده باشد ارائه شود.
ارائه دهنده خدمات جامع ثبتی، حقوقی و اداری
ما در هر زمان کنار شما هستیم.

مجتمع ایلیا با دارا بودن دپارتمان های مجزا و با برخورداری از مشاوران برتر ثبتی و حقوقی درراستای ارائه ی خدمات با اقل هزینه ها و در کوتاه ترین زمان ممکن تلاش می نماید

آموزش ثبت شرکت با مسولیت محدود در کرج

ثبت شرکت با مسئولیت محدود آسان ترین و متداول ترین نوع ثبت شرکت ها در قانون تجارت ایران می‌باشد. در این مقاله آموزش ثبت شرکت با مسئولیت محدود پرداخته می شود

انتخاب اسم شرکت در کرج

انتخاب نمودن اسم به منظور ثبت شرکت در کرج یکی از مراحل نخست و مهم ثبت شرکت به شمار می رود. در این مقاله به مطالب مهمی در این مورد پرداخته می شود لطفا مطالعه نمایید

آگهی کاهش سرمایه

گاهی ممکن است ضرر و زیان وارده بر شرکت، قدری باشد که حداقل نصف سرمایه‌ی شرکت را از بین ببرد، در این مواقع مجبور به کاهش سرمایه به طور اجباری بوده و در غیر این صورت با انحلال شرکت مواجه خواهیم شد.

ثبت شرکت پیمانکاری در کرج

شرکت های اصلی و موسسه های دولتی و عمومی بزرگ جهت فراهم نمودن نیروی انسانی متخصص و مورد نیاز خود را در برقراری ارتباط با شرکت های پیمانکاری در کرج هزینه های جذب سرمایه انسانی را به کمترین مقدار ممکن رسانده است

ثبت شرکت عمرانی ساختمانی در کرج

می توان تشکیل شرکت عمرانی ساختمانی را یکی از مهمترین راه های شروع به فعالیت های بزرگ و پر منفعت برای فعالان و متخصصان این حوزه دانست.

تبدیل شرکت سهامی عام به خاص در کرج

لایحه ی اصلاح قانون تجارت ،تبدیل شدن اختیاری شرکت سهامی خاص را به عام ،به طور مفصل مورد بیان قرار داده است و مقررات لازم را به منظور عملی ساختن آن ارائه می دهد.

وظایف مجمع عمومی عادی

با عنایت به ماده 89 قانون تجارت مجمع عمومی عادی در واقع با حضور تمامی دارندگان سهام و یا نمایندگان آن ها برابر اساسنامه سالی یکبار بایستی تشکیل گردد برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد وظایف مجمع عمومی به مقاله آن مراجعه نمایید.

وظایف بازرس شرکت تعاونی

بازرسان، یکی از رکن های مهم سه گانه شرکت تعاونی می باشند. تعداد بازرسان در شرکت تعاونی متغییر بوده و می تواند یک یا چند نفر باشند

انواع شرکت‌های تجارتی

شرکت که به معنای شریک شدن ویا این که تعدادی از افراد برای رسیدن به هدف خاصی در کنار هم جمع می شوند .در هنگام ثبت شرکت در اداره ثبت شرکتها ، شرکتها قالب های مختلفی نیز جهت ثبت دارند

انحلال شرکت در کرج

در مبحث منحل شدن شرکت در کرج ،تمامی اعضاء بایستی صورتجلسه را به امضاء برسانند و در صورتی که عضوی از شرکت به منحل شدن رضایتی نداشته باشد دیگر اعضاء این توانایی را ندارند تا شرکت را منحل کنند.

مشاوره آنی
فرم ارسال نظر و سوال

پاسخ دادن به :

ارسال با تشکر از ارسال نظر . پس از تایید نظر شما درج خواهد شد
در فرم پر شده خطاهایی وجود دارد. لطفا آنها را بررسی کنید.
اعتبارسنجی فرم موفق بود!

جهت مشاوره رایگان کی با شما تماس بگیریم ؟